חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האינטרנט לא זז? הגיע הזמן להחליף את ספק האינטרנט בספק מומלץ

חיבור האינטרנט שלכם עושה לכם צרות? החלטתם לעבור לספק אחר? כיצד בוחרים, בספק המתאים לכם ביותר? כיצד מוודאים שהוא יהיה גם אמין ומהיר? אלה כמה צעדים שיסייעו:

איזה ספק להחליף?

לפני שמחליפים ספק, ישנה קודם כל השאלה, איזה משני סוגי הספקים צריך להחליף? המחשב שלכם מתחבר אל "ספק תשתית". אותו ספק מחבר אתכם אל "ספק אינטרנט" (ISP או Internet Service Provider). ספק זה, הוא שמחבר אתכם למעשה בפועל, אל רשת האינטרנט הבינלאומית. בתור ספק אינטרנט Itc למשל מציעה לכם גם וגם – גם שירות ספק אינטרנט וגם שירות ספק תשתית. אם אתם מחליפים ספק בעקבות תקלות, אז האם אתם יודעים בגלל מי התקלה? ספק התשתית או ספק האינטרנט?

האם האיטיות רק בהיבט נקודתי?

האם כל השימוש באינטרנט איטי מדי לדעתכם? או רק היבט מסוים שלו? התעמקות בכך, עשויה להוביל למסקנה שלא ספק האינטרנט אשם. מאידך, היא עשויה להוביל לתובנות מעשיות, לגבי מה שמחפשים בספק החדש. זה יכול להיות החיבור האלחוטי לאינטרנט או הסלולארי. זה עשוי להיות גם מצב של איטיות, תוך כדי פעילות מסוימת כמו השתתפות במשחקים דרך רשת האינטרנט. אגב, ספקית אינטרנט  itc מציעה גם שירות של שימוש בכתובת IP קבועה ("סטטית") עבור המחשב שלכם. שירות זה, שימושי בין השאר עבור משחקי רשת.

הגדרת דרישות

מעבר ספק, הוא הזדמנות להגדיר מחדש או להגדיר באופן ברור יותר, מה אתם מחפשים. במילא תצטרכו לבחור מבין חבילות שונות. כך שקודם כל, אתם צריכים לדעת באיזו חבילה אתם נמצאים כעת? האם אתם מעוניינים במקבילה מספק אחר? או בחבילה חזקה יותר?

הגדרת תקציב

עוד היבט משלים, אשר חייבים לקחת בחשבון, הוא התקציב. כמה אתם מוכנים להשקיע בכך? חיבור אינטרנט הוא אמנם לא דבר יקר במיוחד, אך במצטבר זו הוצאה לא זניחה.

האינטרנט לא זז? הגיע הזמן להחליף את ספק האינטרנט בספק מומלץ

מה עוד חשוב לכם בספק?

ספקי אינטרנט מציעים כמובן חיבור לרשת האינטרנט. וכמו שהזכרנו, חיבור זה יכול להיות משני סוגים (ספק אינטרנט או ספק תשתית). אך למעשה, חלקם מציע יותר מכך. לדוגמה, בתור ספק  itc מציעה את שני סוגי החיבור שהזכרנו, אך גם שירותים נוספים ומגוונים. למשל שרות האבטחה אנטי ספאם iGuard, אשר מגן מפני חשיפה לאתרים ולתכנים לא ראויים. ניתן  לנסות שירות זה בחינם למשך שלושים יום. הוא איננו דורש התקנה מקומית וניתן לכוון אותו, על פי העדפותיכם.

מי ספק מומלץ? 

בכדי לאתר ספק איכותי באמת, תצטרכו לחפש עליו המלצות ממקורות שונים. ההמלצות הטובות ביותר, הן באופן טבעי כאלה אשר מגיעות מאנשים שאתם מכירים. גם במקרה זה, כדאי לקבל המלצות ברורות וקונקרטיות, על דברים ספציפיים שנראו לממליצים טובים או לא. אין ערך רב ב"הם בסדר" וכדומה. בסדר מאיזו בחינה? באופן מיוחד, האיכות של הספקים באה לידי ביטוי כאשר הדברים לא פועלים כשורה. האופן שבו הם מטפלים בתקלות ובכלל בפניותיכם אליהם, משמעותי מאוד. מעבר לחוות דעת ממכרים, ניתן וכדאי לחפש חוות דעת בחיפוש חופשי ברשת האינטרנט. במהלך חיפוש כזה, כדאי להיזהר לגבי חוות דעת שנשמעות שליליות באופן קיצוני או להיפך – משבחות באופן מוגזם. הן עשויות להיות לא ממש אובייקטיביות.

לסיכום

חיבור האינטרנט הוא כיום שרות חיוני ובסיסי, בדיוק כמו חשמל או מים בדירות. לכן, אל תתפשרו על חיבור אינטרנט גרוע או בינוני. השתמשו בשירותיו של ספק איכותי ותיהנו מאינטרנט יציב וגם מהיר.

נגישות