חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

באילו מצבים נפנה לעורך דין לביטוח לאומי?

על פי חוק הביטוח הלאומי בישראל, כל אזרח מגיל 18 ומעלה מחויב לשלם דמי ביטוח לאומי חודשיים. המטרה של הכסף הזה היא לסייע לנו במצבים שונים בהם אנו לא יכולים לעבוד וצריכים אותו – מקרים של סיעוד, פציעות, מחלות, אובדן כושר עבודה, נכות וכן הלאה. על פניו נראה שלא אמורה להיות בעיה לקבל את הכסף שמגיע לנו, אבל בפועל זה ממש לא עובד ככה. הרבה פעמים יהיה עלינו להיעזר בעורך דין מקצועי וחשוב להבין באיזה מצבים כדאי לעשות את זה. רגע לפני שנדבר עליהם, בואו ננסה להבין מתי ואם בכלל כדאי לפנות לביטוח לאומי באופן עצמאי.

האם כדאי לפנות לביטוח לאומי באופן עצמאי?

ובכן, ישנם מקרים פשוטים כביכול, למשל אם רוצים להגיש תביעה לדמי לידה, בהם אפשר לעשות זאת באופן עצמאי או דרך המעסיק. אז כן מימוש זכויות בביטוח לאומי זה משהו שאומנם אפשר לעשות באופן עצמאי, אבל בהרבה מקרים שהם לא המקרים הנ״ל, זה לא בהכרח הצעד החכם והנכון ביותר. על כן, מומלץ בהחלט לשקול את האפשרות של פנייה דרך עורך דין וזה משהו שבהחלט יעלה את הסיכויים שלכם לקבלת הקצבה או הפיצויים שמגיעים לכם.

 

 

באלו מצבים כדאי לפנות אל עורך דין ביטוח לאומי?

פנייה לעורך דין ביטוח לאומי תועיל בכמה וכמה מקרים וחשוב מאד לבחון בנקודה הזאת כל מקרה לגופו. יחד עם זאת, הנה שישה מצבים בהם לדבר הזה יהיו הרבה מאד יתרונות:

  1. דחיית תביעה או פיצויים נמוכים: אם הגשתם בקשה לקבלת קצבאות ביטוח לאומי, אך התביעה נדחתה או שהסכום המאושר נמוך משמעותית מהצפוי, עורך דין יוכל לסייע לכם להבין את הנימוקים להחלטה ולהעריך את האפשרות לערעור או לתביעה משפטית.
  2. תביעות נכות רפואית: הגשת תביעה לקצבת נכות רפואית עשויה להיות מורכבת, שכן היא דורשת ראיות רפואיות משמעותיות. עורך דין ביטוח לאומי יכול להדריך בתהליך ולוודא שהבקשה מדויקת, מלאה ונתמכת בתיעוד רפואי רלוונטי.
  3. סכסוכי פנסיה: במידה ונתקלתם בבעיות בפנסיה שלכם, כמו דחיית תשלומים, חישובים שגויים או עניינים של זכאות, עורך דין המתמחה בדיני ביטוח לאומי יוכל לסייע בנושא הזה ולעמוד על זכויותיכם לקבל את ההטבות המתאימות שמגיעות לכם.
  4. תביעות נפגעי עבודה: במקרה של פגיעה בעבודה, ייתכן שתהיו זכאים לפיצויים מביטוח לאומי. עורך דין ביטוח לאומי יכול לסייע בתהליך הגשת תביעת פגיעה במקום העבודה ולוודא שתקבלו את הפיצויים והתמיכה הנדרשים במהלך ההחלמה.
  5. קצבאות שארים: אם איבדתם אדם קרוב שהיה זכאי לקצבאות ביטוח לאומי, עורך דין יכול לסייע בתביעת קצבאות שארים. הוא יוכל לעזור להבין את קריטריוני הזכאות ולהבטיח שתקבל את ההטבות שמגיעות בתקופה הקשה והמורכבת הזו בחיים.

אל תהססו להיעזר באיש מקצוע

אלו היו אם כך כמה דוגמאות על קצה המזלג והאמת היא שיש עוד מגוון של מצבים בהם סיוע מקצועי של עורך דין יכול לעזור. צריך לזכור כי המוסד לביטוח לאומי הוא מערכת משומנת המחזיקה עורכי דין, רופאים ומגוון אנשי מקצוע נוספים והם ממש לא ששים לשלם כסף או לקבל תביעות.

לסיכום

אם אתם לא בטוחים שמקרה מסוים מצריך עזרה מקצועית, עדיף ללכת על הצד הבטוח ולפנות בשלב הראשון אל עורך דין ביטוח לאומי לצורך ייעוץ והכוונה ראשונית. בהצלחה!

נגישות