חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדרי מלח: מה כל כך מיוחד בהם?

נכון להיום לרפואה המשלימה יש תפקיד משמעותי, כך שבין היתר ניתן לשמוע לא מעט על חדרי מלח. מדוע אם כן אנשים מקפידים לבקר בהם, למי הם טובים, מה מייחד אותם, כיצד הם עובדים, עבור אלו בעיות הם מסייעים והיכן ניתן למצוא אותם? לרשותכם מידע מלא ומעניין בנושא. מכאן בפעם הבאה שתסבלו מדלקת ריאות, מאלרגיה שנוגעת לעור, או פשוט מנחירות, תשקלו לחכות עם המרשם ותקפצו לבלות כמה דקות בחדר שהוא כולו לבן, טבעי ומרגיע ביותר.

יש קשר ישיר – נתרן כלורי יונים שליליים וחיידקים

ברור לכל שחדר מלח עשוי ממלח ושמלח הוא חומר מייבש. עם זאת, אין בכך כדי להבין לעומק מדוע חדרי מלח כה מסייעים, ופה ניגש לפרט. חדרי מלח מייצרים ריכוז גבוה של נתרן כלורי, וזה מסייע להעלות את אחוז היונים השליליים באוויר. מדוע זה חשוב? כיוון שיונים שליליים בעלי השפעה ישירה על מערכת החיסון. מדובר באטומים שנמשכים ומתחברים לחיידקים ולחלקיקי אבק. אפקט החבירה מכביד על התנועה של אותם חלקיקי אבק וחיידקים, כך שהם צונחים מטה, עובדה שמותירה את האוויר נקי לנשימה. עוד ראוי לציין שיונים שליליים נוצרים בסביבה טבעית (ביערות למשל) היכן שנוטים לחוש נינוחים, כך שניתן להתחיל להבין כיצד סביבה שעשירה ביונים שליליים מסייעת להירגע, ואכן חדרי מלח בין היתר ידועים כמסייעים לממד הנפשי. לאור כל זאת אין ספק שחדר מלח מהווה אפשרות מצוינת למי שמחפש פתרון טבעי למגוון בעיות – פיזיות ונפשיות.

מה קורה כאשר יונים שליליים נכנסים לגוף?

עוד בהקשר ליונים, ראוי לציין עובדה נוספת. ברגע שהיונים השליליים נקלטים דרך הגוף (דרך דרכי הנשימה ופני העור), הם נכנסים למערכת הדם וכאן מתחוללים מספר מהלכים חשובים. ראשית היונים השליליים מסייעים למערכת חילוף החומרים לעבוד היטב, ושנית היונים השליליים מגבירים את קצב זרימת הדם. מכאן שגם זוכים להיות יותר מרוכזים, גם תומכים במערכת החיסון, וגם התמיכה בחילוף החומרים מונעת מגוון בעיות בריאותיות.

חדרי מלח: מה כל כך מיוחד בהם?

 טיפול אידאלי בהתאמה מלאה

אם נחזור לחלקיקי המלח, נעצור להבין כיצד הם תומכים רבות במערכת הגופנית. ברגע שהמלח חודר לדרכי הנשימה, הוא מקל על מגוון בעיות (מסייע לשחרר נוזלים וליחה שיושבת עמוק בדופן הריאה) ובו זמנית מחזק את מערכת החיסון, וגם פה אנחנו מבקשים לפרט. אין מדובר במלח שולחן, אלא במלח רפואי שמציג דרגת ניקיון מאוד גבוהה, כאשר ניתן לשחק עם הגודל של חלקיקי הסודיום כלוריד, כך שהחלקיקים נעים בין 0.5 ל5 מיקרון. עובדה זו מסייעת לשלוט בריכוז של המלח, כלומר אפשר להעניק טיפול אידאלי באופן פרטני (עבור כל מטופל ומטופל).

פתרון אלטרנטיבי מומלץ

שהות בחדר מלח ידועה כיעילה עבור שחרור נוזלים וכגיבוי חשוב בעת התמודדות עם שלל מחלות. מכאן שלא מעט אנשים מגיעים לחדרי מלח, כולל כמובן ילדים. באופן כללי הטיפול מומלץ עבור כל מי שסובל מפוליפים, נחירות, שקד שלישי, ברונכיט, דלקת ריאה, אסתמה, סינוסיטיס ועוד. עם זאת, תמיד יש לקבל ייעוץ רפואי. אומנם מדובר בפתרון אלטרנטיבי מומלץ, אך במקביל לא פעם נדרש טיפול נוסף. כמו כן, גם עבור ביקור בחדר מלח יש לקבל הכוונה מקצועית. אם כדי שיתאפשר להתאים את מינון המלח בחדר, ואם כדי להבין כמה טיפולים נחוצים וכמה זמן יש לשהות בכל ביקור. לסיכום נציין שאכן מדובר בטיפול מומלץ, ועל כן טוב לדעת שחדרי מלח קיימים בשלל יעדים, במיוחד כיום כאשר הם נהיים יותר ויותר נפוצים.

נגישות