חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לתת תקווה: הארגון שתומך בילדים חולים ובבני משפחותיהם

הסתייעות במכלול עזרים, היא פעמים רבות מפתח להחלמה ולהתאוששות. ילדים במצבי מחלה, נעזרים לא רק בצוות הרפואי, אלא גם במשפחתם כמובן. לתמונה מצטרפים פעמים רבות גם גורמי התנדבות שונים והפעם, נעשה היכרות עם אחד המעניינים שבהם – ארגון לתת תקווה. מה היא עמותה זו ומה היא המשימה המיוחדת שהיא הציבה לעצמה?

לתת תקווה – העמותה שמצטרפת למאבק להחלמה

משפחות רבות בארץ, מוצאות את עצמן מטופלות בילדים במצבי מחלה מיוחדים שונים. מצבים מתמשכים כאלה, עשויים לאתגר מאוד את הילדים ואת משפחתם. על רקע זה, רשויות הרווחה מסייעות לתאם בין משפחות שנזקקות לסיוע מסוג כזה, לבין ארגוני התנדבות שונים. כל ארגון מסייע בדרכים שאופייניות לו. כך גם במקרה של הארגון שאנו מציגים הפעם. בכל מקרה, המאבק להחלמה של הילדים, מתחיל כמובן מהילדים עצמם. בכדי לחזק ולעודד אותם, עמותת לתת תקווה מלווה אותם בבתי החולים, במהלך שגרת הטיפולים שהם עוברים. בין השאר, בעקבות טיפול כזה, הילד עשוי לקבל מתנה. פעולה פשוטה מסוג זה, יכולה לשנות את גישתו המנטלית של הילד להליך כולו. היא עשויה לספק מקור שמחה ומשהו טוב לקוות אליו, לגבי הליך רפואי שהוא לא קל ואולי אפילו מכאיב. יש סוגים רבים של סיוע שמוגש באופן כזה, כגון ימי כיף לילדים או מסיבות ימי הולדת עבורם, גם בבית החולים עצמו. דבר מצטרף לדבר ובסך הכל, הילד מרגיש שיש לו סביבה תומכת רחבה ופעילה. תחושת הבדידות נחלשת, התקווה מתגברת וכל זאת, בוודאי מסייע להחלמה. כמובן, לילדים לא קל להיות מרוחקים ממשפחתם והמצב של שהייה ממושכת בבית חולים עשוי להעיק במיוחד. הוא גם מעלה חששות ופחדים שונים. לכן, חיוני כל כך לתת תקווה.

 

 

לתת תקווה גם למשפחה ולסביבה הקרובה

הסיוע שמספקת עמותת לתת תקווה איננו רק לילדים, אלא גם לסביבתם. הדבר עשוי להתבטא בדרכים רבות ושונות. החל מסיוע כספי ועד לסיוע בטיפול במשימות שוטפות וחיוניות מסוגים שונים, אשר אין למשפחה די זמן לבצע אותן. העמותה משתדלת להקל ולעזור ככל הניתן ולספק לכל משפחה סיוע, אשר מותאם למצבה המיוחד. היכן שניתן סיוע כזה על ידי העמותה, המשפחה גם עשויה להיות בעזרתו פנויה יותר להקדיש את זמנה לילד.

כיצד לתת תקווה מסייעת לצוות הרפואי

צוותים רפואיים בבתי החולים, הם מסוג בעלי המקצוע שעומדים בפני עומס עבודה רב במיוחד. שעות העבודה שלהם ברצף למשל, ידועות כרבות במיוחד. אולי רבות מדי. השחיקה שנגרמת עקב כך לא טובה לאף אחד, גם לא לילדים החולים שמקבלים טיפול מצוות עייף ושחוק. לתת תקווה מסייעת לאזן זאת במקצת, באמצעות יוזמות שונות שהיא מארגנת עבור הצוותים, אשר מקלות עליהם ומספקות להם פסק זמן מרענן מעבודתם.

מערך המתנדבים והתורמים של לתת תקווה

פעילותה של לתת תקווה מסתמכת על מתנדבים שמבצעים את העבודה בשטח ועל תורמים שמסייעים לממן זאת. תרומות ניתנות לביצוע בכמה דרכים נוחות: טלפונית בכרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית או דרך בנק הדואר או בהוראת קבע. כמו כן, אתר העמותה מציע טופס, שדרכו ניתן לתרום ולשלם באשראי. ניתן לסייע גם ב"אימוץ" ילד או משפחה.

לסיכום

בסיכומו של דבר, לתת תקווה מספקת סיוע רחב באמצעות מכלול עזרים, אשר תומך ומחזק, עבור הילדים ומשפחותיהם. אם תרצו לסייע גם אתם למטרה חשובה זו, אתם מוזמנים כמובן לתרום או להתנדב. כפי שהבנתם, הכספים מיועדים למימון פעילויות מגוונות מאוד, שחלקן דווקא לא יקר. כך שגם תרומה קטנה, עשויה בהחלט לסייע.

נגישות