חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דרכון פורטוגלי לא עושים לבד: כל הסיבות שלכם לגשת לעורך דין מומחה

כיום ניתן לשמוע שלא מעט אנשים מחפשים דרכים להשיג אזרחות נוספת, ואף רבים מוצאים פתרון אידאלי באזרחות פורטוגלית, אזרחות שבין היתר הופכת לאזרחי האיחוד האירופאי. אזרחות פורטוגלית מציעה לא מעט הזדמנויות, כך שהיא נחשבת מאוד רצויה. יחד עם זאת, לא רבים ממהרים לממש את ההזדמנות, וזאת כי הם חוששים שההליך מסובך מדי. ובכן אין ספק שלא שולחים בקשה ובמידי מקבלים מענה חיובי, אך גם אם יש צורך להשיג אישור מטעם הקהילה היהודית שמתגוררת בפורטוגל וגם אם לא קל לקבוע מה היה שם המשפחה של הסבתא לפני כמה דורות, עדיין אין טעם לוותר, אך כן יש טעם להשיג סיוע מקצועי.

מבקשים ליהנות מסך ההטבות? קבלו סיוע מקצועי!

נכון להיום מאות אנשים נהנים מאזרחות פורטוגלית, אך אין ספק שאם אותם אנשים היו פועלים לבד, הרבה פחות היו זוכים לסמן וי על המטרה. מכאן שאם גם אתם רוצים להשיג כרטיס כניסה לאיחוד האירופאי וליהנות מסך ההטבות שדרכון פורטוגלי יודע להציע, טוב לדעת שקיים סיוע מקצועי. המשרד Portugal passport מתמחה בתחום וכבר סייע לאינספור אנשים להשיג את מבוקשם. המשרד פועל בתחום כבר משנת 2003, כך שנכון להיום הוא נהנה משלל קשרים חשובים שמהותיים להצלחת התהליך. מדובר באנשי קשר כגון מתורגמנים, שליחים, עורכי דין וכדומה. נשמע מעניין? ניתן להשאיר פרטים בסיסיים דרך האתר של המשרד, והם כבר יחזרו אליכם עם מידע ראשוני לגבי ההיתכנות להשיג אזרחות ודרכון פורטוגלי.

דרכון פורטוגלי לא עושים לבד: כל הסיבות שלכם לגשת לעורך דין מומחה

לאתר ולהגיש אינספור טפסים ומסמכים

על מנת להבין מדוע עזרה מקצועית בהשגת אזרחות פורטוגלית כה חשובה, ראשית יש להבין באלו דרישות יש לעמוד. ובכן ראשית נדרשים להיות יהודים, מעל לגיל 18 וללא עבר פלילי. עד כה לא כזה סיפור, בהחלט אין צורך בעזרה מקצועית. עם זאת, בין היתר גם נדרשים להוכיח אישור מטעם הקהילה היהודית שאתם משתייכים לצאצאי מגורשי ספרד או פורטוגל, ופה כבר מדובר במשימה שלא ניתן לבצע לבד. כמו כן, כיוון שיש עומס רב על המערכת, יש לקחת בחשבון שמדובר בתהליך ממושך (לרוב מתנהל במשך כשנתיים) ויש לקחת בחשבון שנדרשים להגיש (ובו זמנית לאתר) לא מעט טפסים.

נכונים להשקיע בכך 100% מאמץ?

אחת המשימות המאתגרות היא למצוא טפסים משפחתיים שמעידים שארץ המוצא של בני משפחה רחוקים (סבא של סבא) היא ספרד/פורטוגל. לשם כך יש לדעת כיצד מתנהלים וכיצד משיגים מסמכים ממשרד הפנים (ומשאר מקורות), כלומר מדובר בתהליך שכרוך בלא מעט התרוצצויות וביצירת קשרים עם שורה ארוכה של אנשי מקצוע, כגון נוטריון, חוקר יוחסין, עו"ד ייעודי וכדומה. מכאן שאם לא נכונים להשקיע 100% מאמץ רק בכך, טוב להכיר את המשרד "פורטוגל פספורט" – משרד נחשב בתחום. אינכם בטוחים לגבי המוכנות לצאת לתהליך? ההמלצה היא לקבל פרטים נוספים ורק אז להחליט. המשרד מעניק תמונת מצב מקיפה, מסביר במה התהליך כרוך, מסביר מהם הסיכויים ואף מכווין איך מתחילים ולמי פונים.

עכשיו זה הזמן לקבל החלטה

לבסוף נציין שמוטב לפעול בהקדם (גם אם בוחרים לקבל עזרה), וזאת כי לאחרונה ניתן לשמוע לא מעט דיבורים על כך שמתחילת 2022 התנאים להשגת דרכון פורטוגלי יוקשחו, כך שאם מה שציינו עד כה נשמע מסובך, תתכוננו להוסיף למשוואה את הצורך להוכיח זיקה ממשית למדינה. הוכחת זיקה מצריכה לדבר בשפה המקומית, להוכיח מגורים ממושכים במדינה וכדומה. אומנם נשמע מאיים, אך גם אם הדברים אכן יגיעו לידי כך, אין טעם לאבד תקווה, וזאת כי גם במקרים שכאלו משרדים שעוסקים בתחום יודעים לסייע.

נגישות