חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בניית בית: כל מה שצריך לדעת שלב אחר שלב

מיציתם את העניין של דירות מקבלן או דירות יד שנייה ורוצים לבנות בית בעצמכם? הגעתם למקום הנכון, זה כל מה שצריך לדעת שלב אחר שלב בדרך לבית החלומות החדש שלכם.

שלב ראשון – אם כבר בונים, אז שיהיה חכם.

בניית בית זה לא משחק ילדים ואם אתם רוצים שהפרויקט הזה יצליח, אם צריכים לתכנן אותו נכון. מה זה אומר בפועל? שעכשיו אתם צריכים לחשוב על הדברים שאחר כך יהיה מאד קשה להגשים אותם. לדוגמא, זה הזמן למשל לתכנן בנייה של בית חכם, מערכת שתאפשר לכם לשלוט על כל מכשירי החשמל בבית מרחוק בקלות ובנוחות. בשלב הזה אתם צריכים לתכנן אילו מכשירי חשמל בבית יתממשקו למערכת, לרכוש מנועים חשמליים לתריסים, לרכוש וילונות חכמים שנפתחים באמצעות מנוע וכמובן לתכנן את נקודות החשמל השונות. באתר המכירה של Somfy תוכלו להתרשם ממגוון המוצרים לבית חכם.

שלב שני – הגדירו תקציב

אחרי שלב התכנון ולפני היציאה למלאכת הבנייה, אתם צריכים להגדיר את התקציב שלכם ולקחת בחשבון את כל האלמנטים שעשויים לייקר את הפרויקט. קחו בחשבון למשל שהמרכיב של הקרקע של הוא כ- 70% מעלות הפרויקט, הנתון הזה חייב להיכנס לשקלול שלכם. תכנון תקציב זה מקצוע ואם אין לכם את הכלים לעשות את זה, אנחנו ממליצים לכם לקחת גורם מקצועי ששיש לו ניסיון בתכנון תקציבים בנדל"ן שיעשה עבורכם את העבודה, אחרת אתם עלולים להיכנס להוצאות שלא תוכלו לעמוד בהן.

שלב שלישי – קבלו אישור למשכנתא

אנחנו מניחים שגם אם יש לכם הון עצמי, הוא לא מספיק עבור בניית בית או רכישת קרקע. בתוך כך, אתם צריכים לגשת לבנקים ולבקש אישור עקרוני ללקיחת משכנתא. גם במקרה הנוכחי אתם יכולים להפסיד לא מעט כסף אם אין לכם את הכלים לבחור את המסלול המתאים לכם. לכן, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות שיסייע לכם בזה. אנחנו בטוחים שאתם עסוקים עד מעל לראש ואין לכם את הזמן לתזז בין הבנקים השונים, תנו ליועץ לעשות זאת עבורכם.

שלב רביעי – גייסו אנשי מקצוע

זהו, אחרי שיש לכם את כל האישורים והתקציבים, אתם צריכים לגייס מנהל בנייה שינהל את כל הפרויקט הזה עבורכם. מנהל הבנייה יעבוד בשיתוף פעולה מלא מול האדריכל או המהנדס שיכינו את תכניות הבנייה ויקבלו את ההיתרים השונים. רק לאחר שיש היתר בנייה ניתן לבחור את קבלן השלד שיבנה עבורכם את השלד של הבית החדש שלכם.

בניית בית: כל מה שצריך לדעת שלב אחר שלב

שלב חמישי – בניית השלד

בשלב הזה יוצקים את היסודות של הבית ובונים את השלד שמורכב מבטון, לרבות עמודי התווך והמקלט. מדובר בשלב קריטי ועל השלד לעמוד בכל תקני הבטיחות הכי מחמירים על מנת שהבית שלכם יעמוד יציב ולא יהיה בסכנת קריסה. זכרו, כשאתם בונים בית אתם בעצם אחראיים על כל השלבים ואם לא תעמדו בדרישות הבטיחות אתם מסכנים את בני המשפחה שלכם.

שלב שישי – עבודות גמר והשלמות

על גבי השלד שבניתם יש לבצע את ההשלמות שכוללות בין השאר את תשתית הביוב, החשמל והתקשורת. בשלב הזה גם יבצעו את עבודות הטיח, הצבע, הריצוף ועוד. שימו לב, אמנם מדובר בעבודות גמר, אך זה לוקח זמן כי בעלי המקצוע שמבצעים את העבודה חייבים לשים לב לכל הדקויות. רק לאחר סיום עבודות הגמר תוכלו לקבל טופס 4 ולהיכנס לבית החדש שלכם.

לסיכום, אין ספק שבניית בית זה פרויקט מורכב מאד, אך אם תבצעו אותו לפי השלבים שציינו כאן אנחנו בטוחים שתצלחו את המשימה בשלום.

נגישות