חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עמותת לב ונפש – הארגון שמשלב בקהילה ילדים בעלי צרכים מיוחדים

עמותת לב ונפש הוקמה בשנת 2016 ומאז היא מצליחה לסייע ולהקל על התמודדות של לא מעט משפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. בואו נגלה ביחד על פועלה החשוב של עמותת לב ונפש, הדואגת לשלב בקהילה ילדים בעלי צרכים מיוחדים. בואו נתחיל.

 

עמותת לב ונפש – במה היא עוסקת?

החזון של העמותה הוא להצליח לעזור לכמה שיותר ילדים בעלי צרכים מיוחדים. את העשייה שלה העמותה מנתבת בצורה חכמה שמצליחה לסייע לילדים במגוון תחומים. אחד מהם הוא השילוב במסגרת הקהילתית. לא מעט ילדים המתמודדים עם בעיה נפשית נראים לנו זהים לכל ילד אחר. אבל הם מתמודדים וסובלים, שכן ההתמודדות שלהם היא פנימית. ולכן, עמותת לב ונפש רואה שליחות ומסייעת לילדים אלו להרגיש שווים בין שווים ולדאוג לשלב אותם בצורה נכונה בקהילה.

 

איך עמותת לב ופנש ומשלבת את הילדים בקהילה?

הגברת המודעות והכלת האחר

כדי לבצע את השילוב בצורה נכונה ומותאמת, עמותת לב ונפש דואגת להסברה להגברת המודעות לסבל מתמודדי הנפש. אנשים לומדים לקבל את האחר כמו שהוא, להכיל את השונה ולהבין כי ההכלה שלהם היא משמעותית ובונה עולמות.

 

קבלת טיפול נכון ומותאם

לצד הגברת ההסברה והמודעות, לב ונפש דואגים שהילד יטופל בהתאם לצורך. אם הוא צריך טיפולי ריפוי בעיסוק כדי שיצליח לבצע משימות יומיומיות, חבל שהוא יפספס אותם. התנהלות מוטורית טובה תסייע לו בסופו של דבר ולכן חשוב שתהיינה מסגרות טיפוליות מתאימות.

 

הדרכת הורים

כאשר משלבים נער בעל צרכים מיוחדים בנוער רגיל, הוא יחזור הביתה עם חוויות שונות ויספר אותם להוריו. ההורים גם הם צריכים לקבל הדרכה נכונה ומקצועית איך נכון לפעול ולהגיב כדי להעצים את הנער ולא להזיק לו בתגובות לא נכונות. לב ונפש מפעילה קו לייעוץ טלפוני שיכול ללתת מענה גם במקרים כאלו.

 

תחומי הפעילות הנוספים של לב ונפש

לב ונפש מסייעת לילדים בעלי צרכים מיוחדים במגוון תחומים. אחד התחומים הבולטים הוא סיוע בשילוב בקהילה ילדים אלו. אך לצד פעילות זו ישנן פעילויות ענפות  ביוזמת הארגון.

 

סלי מזון למשפחות

משפחות המתמודדות עם מצוקה רגשית או רפואית עלולות לקרוס מעומס כלכלי בעלויות טיפולים והתאמת מסגרות והתייעצויות. לפני חגים ותקופות המאופיינות כעמוסות כלכלית, לב ונפש משתדלת לצאת בחלוקת סלי מזון למשפחות אלו.

 

מחנות נופש מותאמים

עמותת לב ונפש מארגנת מידי שנה מחנות נפש מותאמים לילדים בעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. הילדים נהנים מחוויה מותאמת עבורם וההורים נהנים מהתאווררות קלה. לא מזמן קיימה עמותת לב ונפש מחנה לילדים המאושפזים במחלקת בריאות הנפש במחלקה סגורה, ואפשר לדמיין את האושר שלהם בבילוי כזה.

 

תעסוקה והפעלות בקהילה

עמותת לב ונפש מקימה מפעלי תעסוקה לשילוב אנשים בעלי צרכים מיוחדים בקהילה. פועלת למען שילוב האחר בתוך קבוצת השווים ומסייעת לו. העמותה מסייעת ומפעילה סדנאות ומרכזי טיפול למתמודדים מבחינה רגשית ונפשית. לחטיבה הזו ניתן השם "התקווה".

 

קו חם

העמותה מפעילה קו טלפוני עם מענה אנושי שבו מתמודדים יכולים לקבל תמיכה רגשית, עזרה במיצוי זכויות ואפילו הפניה לגורם מקצועי רלוונטי שיכול לסייע להם בפתרון המצוקה שלהם.

 

אפשר להפוך לשותפים בכל החסד הענק הזה!

הבשורה היא שכל אחד יכול להיות שותף פעיל ולעודד את המשך פעילות העמותה על ידי תרומה כספית. את התרומה תוכלו לסווג לתחום הפעילות שאתם מעוניינים להיות שותפים דווקא בו.

נגישות