חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

למה יש דרישה גבוהה לעבודה בהייטק?

אם בזמן האחרון פנתה אליכם חברת הייטק והציע לכם את כל עולמכם על מנת שתסכימו לעבוד אצלה, סביר להניח שאתם לא לבד. במאמר הבא נסביר למה צריך הרבה עובדים בהייטק, למה כולם רוצים לעבוד בהייטק ומה החברות מציעות על מנת שתבואו לעבוד דווקא אצלן.

רוצים לעבוד בהייטק? יש לכם סיבה טובה

בשנים האחרונות הדרישה לעובדים בהייטק הפכה למטורפת. מה חברות ההייטק לא עושות על מנת לגייס עובדים? מענקי חתימה, חבר מביא חבר ושלל פעולות נוספות ומגוונות שרק יסייעו להם למלא את התקנים החסרים. אפילו התקשורת מצאה את עצמה עוסקת שעות נוספות בעניין. האזינו לפודקאסט TechTalk IL הפופולרי אם גם אתם רוצים לצבור קצת מידע בנושא.

למה יש דרישה גבוהה לעבודה בהייטק?

למה צריך הרבה עובדים בהייטק?

ישראל היא אומת הסטארט-אפ ולא בכדי היא גם נחשבת למעצמת הייטק. בתוך כך, כמות חברות ההייטק שקמו פה בשנים האחרונות היא פשוט מטורפת, מה שכמובן יצר בעיה גדולה בהיצע של העובדים. זו בדיוק הסיבה שבגינה צריך הרבה עובדים בהייטק, יש קושי מאד גדול במילוי של התקנים ולא פחות חשוב מזה, התחרות על כל עובד בין החברות היא גדולה מאד. חשוב לציין כי יש המון משרות בהייטק שיכולות להתאים לבוגרי לימודים בתחום זה, שזהו ייתרון משום שכאמור יש צורך לאייש משרות רבות בתחום.

למה רבים רוצים לעבוד בהייטק?

תנאים מעולים

הגורם הראשון לעובדה שכל כך הרבה אנשים רוצים לעבוד בהייטק הוא כמובן התנאים. מעבר לשכר שעליו נדבר מיד, תנאי העבודה השוטפים בהייטק הם קרובים למושלמים. בניגוד לעובדים במשק הכללי, עובדי הייטק זוכים רוב הזמן לחופש מחלה מהיום הראשון, פרמטר חשוב במיוחד עבור מי שיש לו ילדים קטנים שחולים כל שני וחמישי.

בנוסף, רוב החברות כיום נותנות לעובדים שלהם 18 ימי חופש בשנה ואף יותר, בניגוד למשק הכללי שבו העובדים מקבלים יום אחד בחודש. כמו כן, חברות הייטק מאפשרות לעובדים שלהם לקבל מענק חתימה. מה זה אומר? שהם פשוט משלמים להם כסף כדי שיבואו לעבוד אצלן. לדוגמא, תוכלו לחתום על מענת של 750,000 ₪ המחולק לארבע שנים, כך שבכל שנה מתוך הרבע תקבלו סכום מכובד מאד שיצטרף למשכורת שלכם.

שכר גבוה

שכר הבסיס של עובדי ההייטק גבוה מעשרות אחוזים ביחס לעובדי המשק הכללי. זה קורה מכיוון שהדרישה לעובדים היא מאד גבוהה וההיצע הוא נמוך באופן יחסי. כך, מפתח מתחיל ללא ניסיון מעשי כלל יכול למצוא את עצמו מרוויח משכורות של 20,000 וצפונה.

ביטחון תעסוקתי

חברות ההייטק מאופיינות בביטחון התעסוקתי שהן מעניקות לעובדים שלהן. הן יעשו הכל על מנת להשאיר את העובדים אצלן, מכיוון שהן יודעות שהתחרות עליהם היא גדולה. אין לשום חברה בעיה לנהל משא ומתן עם עובד, להציע לו שכר גבוה הרבה יותר ולמשוך אותו אליה.

רווחה

כל מי שעבד פעם בחברת הייטק יודע שהחברות הללו עושות הכל על מנת שהעובדים ירצו להישאר כמה שיותר שעות. לכן, הן דואגות לפעולות רווחה שונות במשרדים ואפילו מייעדות מתחמים מסוימים עבור הפעילויות הללו. כך תוכלו למשל למצוא חברות שמאפשרות לעובדים שלהן לישון צהריים או לנגן בלהקה של החברה במרתף של הבניין.

אנחנו כבר לא מדברים אתכם על כל הטוב שנמצא במקרר של המטבח, המסעדות המגוונות והמונית שיספקו לכם אם תאלצו להישאר עד השעות המאוחרות של הלילה במשרד. בסופו של דבר, המטרה של החברות הללו היא שתרגישו אצלן בבית והאמת היא שהם עושים את זה דיי טוב.

לסיכום, אין ספק שבשנים האחרונות הדרישה לעובדים בתחום ההייטק רק הולכת וגוברת ובתוך כך, החברות מוכנות לעשות לא מעט על מנת שתעבדו דווקא אצלן.

נגישות