חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מפרופסיה ועד תרופות סבתא: שיטות הצמחת שיער – כל מה שצריך לדעת

נשירת שיער היא תופעה נפוצה המשפיעה מאוד על הדימוי והביטחון העצמי, וזאת בשל קרחות שנוצרות באזורים שונים בקרקפת. למעשה, התופעה הזו מתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים בעקבות מגוון רחב של סיבות – לחץ, חוסר איזון תזונתי, תרופות מרשם, טיפולים רפואיים כמו גם מרכיבים גנטיים שמשפיעים על קצב צמיחת השיער. בעידן שבו הרשתות החברתיות שולטות בסדר היום וכולם רוצים להיראות במיטבם, רבים מחפשים שיטות  וטכניקות לטובת הצמחת השיער. בשביל לעשות סדר ולהבין מה באמת יכול לעבוד איגדנו דרך מומחים בתחום את מיטב השיטות להצמחה, כל זאת מתוך מטרה להתגבר על הנשירה והדילול המסיבי שמוביל לקרחות. מוכנים? בואו נתחיל:

תכשיר ייעודי להתקרחות

בשנים האחרונות חברות מובילות בתחומן החלו לפתח תרופות מרשם פורצות דרך אשר מיועדות בעבור צמיחה מחודשת של השיער. שיטה מוכרת המיועדת לגברים היא שימוש בתרופה בשם פרופסיה הנחשבת לנשק יום הדין בעבור גברים שסובלים מתופעה של דילול והתקרחות. מדובר בתכשיר המיועד להאט את קצב נשירת השיער וכן שיפור צמיחת השיער באמצעות הפחתה של רמות ה DHT שריכוז גבוה שלו בעקבות המרה מהורמון הטסטוסטרון פוגע בצמיחה התקינה של השיער. התכשיר קיבל אישור מטעם משרד הבריאות האמריקאי כמו גם הישראלי לטובת טיפול בהתקרחות בקרב גברים בלבד, כאשר אחוזי ההצלחה שלו הם גבוהים – 66% מהגברים שניסו את התכשיר דיווחו על צמיחה מוגברת של שיער. מדובר בשיטה מצוינת המאפשרת לגברים להתמודד עם הנשירה, ללא תופעות לוואי ועם שימת דגש יעילות גבוהה שהפכה אותו לתכשיר נמכר ואפקטיבי מאוד.

מפרופסיה ועד תרופות סבתא: שיטות הצמחת שיער - כל מה שצריך לדעת

שמן קוקוס

שימוש בשמן קוקוס באופן קבוע יכול לעודד את צמיחת השיער המחודשת, וזאת בשל השמנים העשירים שמרגיעים את הקרקפת כמו גם תורמים לחיזוק השיער. שיטת סבתא זו הפכה לפופולריות מאוד לאחרונה, לא מעט בזכות מובילות דעת קהל אשר הציגו את השינויים שהשיער עבר לפני ואחרי השימוש בשמן קוקוס. מדובר בשיטה שמתאימה גם לגברים שסובלים מנשירה וגם לנשים, כאשר העלות של שמן הקוקוס היא נמוכה מאוד כמו גם נגישה – בכל חנויות הפארם ניתן לרכוש צנצנת של שמן קוקוס שמחזיקה למשך זמן רב.

השתלת שיער

השיטה היעילה ביותר לטובת צמיחה מחודשת של שיער היא השתלת שיער. מדובר בשיטה מתקדמת המבצעת בעיקר בארץ טורקיה הנחשבת למדינה המובילה בעולם בתחום ההשתלות, ולא בכדי. במסגרת השתלת שיער משתילים זקיקי שיער אל אזורי ההתקרחות, כאשר לאחר זמן קצר ניתן להבחין בצמיחה מחודשת ומוגברת של שיער. ביחס לשיטות האחרות מדובר בשיטה יקרה מאוד וכזו שדורשת גם זמן החלמה, ועל כן צריך לקחת בחשבון גם את העלויות כמו גם את זהות הרופא שמבצע את הטכניקה, מתוך מטרה להבטיח אחוזי הצלחה גבוהים וכן השקעה כספית משתלמת.

מזותרפיה

מזורתפיה היא שיטה שבמסגרתה מחדירים מחטים זעירים לקרקפת מתוך מטרה להפעיל את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף, ובהתאם לכך גם לעודד את קצב צמיחת השיער בעקבות פציעה מבוקרת של עור הקרקפת לטובת יצירה של תאים חדשים שיצמחו את השיער. שיטה זו מתבצעת ע"י רופא בלבד אשר הוסמך לבצע את הטיפול המתבצע לאורך מספר מפגשים, עד לקבלת תוצאות נראות לעין.

צמחי מרפא

השימוש בצמחי מרפא לטובת צמיחה מחודשת של השיער נחשב לאחד השיטות העתיקות ביותר בתרבות המזרח. המודעות לחשיבות של צמחי מרפא באורח החיים ובפרט בעולם הקוסמטיקה נמצא במגמת צמיחה, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות מצד נשים וגברים שהחלו להשתמש באופן קבוע בצמחי מרפא אותם רקחו בעבורם בהתאמה אישית. אין מדובר בתרופת קסם אלא בצמחים שיכולים לתרום לטובת יצירת איזון ובהתאם לכך גם הגברת קצב צמיחת השיער כמו גם עיכוב נשירה.

לסיכום, ישנן שיטות רבות בהן ניתן להתנסות לטובת התמודדות עם נשירת שיער והתקרחות. לא כל השיטות יכולות לסייע לכם מאחר וחלק מהשיטות (כמו השיטה הראשונה) מיועדות לגברים בלבד ואילו אחרות לא נמצאו כיעילות במאת האחוזים. אולם, באמצעות בדיקה והתנסות במגוון שיטות המתבצעת לטווח הרחוק ניתן בהחלט ליצור יכולת לקבל שליטה מחודשת, ובכך לתרום לצמיחה של השיער – גם לגברים וגם לנשים.

נגישות