חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עמותת עזר מציון: כך היא מסייעת לחולי סרטן

עמותת סיוע מיוחדת בשם עזר מציון, בולטת בארץ מזה שנים רבות. אחד הדברים החשובים ביותר שהיא עושה, זהו הסיוע המיוחד שהיא מציעה לחולי סרטן ולמשפחותיהם. לפניכם היכרות קצרה, עם פעילות זו ועם העמותה המעניינת הזו בכלל.

 לצידם לכל אורך הדרך

התמודדות עם מחלת הסרטן הוא בדרך כלל תהליך ארוך, אשר עשוי להיות מתיש למדי. יש במסגרתו עליות ומורדות שונים במצב הבריאותי, במצב הנפשי ולעתים גם משברים כספיים שונים ועוד. החולים וגם משפחותיהם, מוצאים את עצמם עם שגרת חיים שמשתבשת בדרכים רבות ועם הצורך לתת לכל זה מענה מתמשך. במקרים רבים מדובר בילדים ונוער, שאז האתגר גדול במיוחד. בעזרת שירותים כגון אלה שמציעה עמותת עזר מציון, ניתן לקבל השלמה חיונית לשירותים שמציעות קופות החולים, בתי החולים, הרופאים והמדינה. בואו נראה במה זה מתבטא:

בית החלמה לילדים ונוער חולי סרטן

אורנית הוא בית החלמה מיוחד אשר ממוקם בעיר פתח תקווה, בקרבת בית החולים לילדים שניידר ולא במקרה. המקום נועד במקור, לספק פתרון מעשי לאתגר הבא: ילדים ונוער אשר מטופלים בשניידר במסגרת אשפוז יום, מגיעים בחלקם מחוץ לעיר. לעתים ממקומות מרוחקים למדי. הטיפולים התכופים מסוג זה, מחייבים נסיעה למקום וחזרה, שוב ושוב. כאשר מדובר בילדים חולי סרטן, זהו מצב אשר מאתגר את משפחותיהם. כמענה לכך, עמותת עזר מציון הקימה את בית ההחלמה אורנית ושם המשפחות יכולות לשהות באופן זמני כאשר הן מגיעות לעיר עבור הטיפולים.

 

 

מאגר מח עצם

עמותת עזר מציון ידועה גם בזכות מאגר מח העצם שלה. זהו מאגר תרומות מח עצם, אשר משמשות להשתלה עבור ריפוי מחלות שונות, כולל סרטן. מדובר בהליך מציל חיים והמאגר של עזר מציון הוא מאגר איכותי מאוד, שהוא למעשה בין הגדולים בעולם. התאמת התורם המתאים ביותר של מח עצם לחולה שזקוק לתרומה כזו, היא משימה חשובה. מבחר התורמים שרשומים במאגר של עזר מציון גדול למדי. אלה תורמים שמגיעים מהציבור הרחב, כמו גם מצה"ל, אשר מציג נושא זה בפני המתגייסים לשורותיו (במסגרת שרשרת החיול בבקו"ם).

פעילויות מיוחדות לילדים

לאורך השנה העמותה מקיימת מגוון פעילויות סיוע, בכדי לעודד ולחזק נפשית את המתמודדים עם מחלת הסרטן ובמיוחד ילדים ונוער. הסיוע תורם ומקל גם על המשפחות והוא כולל מסיבות, ימי כיף וטיולים. פעילות מיוחדת למדי במסגרת זו, היא מחנות הקיץ אשר מתקיימים פעם בשנה, בכפר הנופש הצבאי אשר בגבעת אולגה וגם בבית קיי בנהריה. במחנות הקיץ ניתן להמשיך ולקבל את הטיפולים נגד הסרטן.

מה עוד העמותה מציעה?

נציין בקצרה, כי מעבר לסיוע לחולי סרטן, עמותת עזר מציון מסייעת גם לאנשים נזקקים במצבים נוספים. דוגמה בולטת לכך, הם שירותיה השונים עבור קשישים. יש לה גם שירותים כלליים, אשר מתאימים לעתים גם הם עבור חולי סרטן. למשל שרות ייעוץ והכוונה רפואיים, שרות של השאלת ציוד רפואי בחינם או שרות של מרכז הידרותרפיה ושיקום.

כיצד ניתן לעזור?

אם גם אתם רוצים לסייע לחולי סרטן ובכלל דרך עזר מציון, תוכלו לעשות זאת באמצעות תרומה לעמותה או על ידי התנדבות במסגרתה. ההתנדבות כוללת אפשרויות רבות ומעניינות, בהן התנדבות כנהגים, התנדבות בבתי חולים, בישול ארוחות ואפיית עוגות למשפחותיהם של החולים ואף עזרה לחולים ולמשפחותיהם בבתיהם.

לסיכום

אם אתם זקוקים לסיוע בהתמודדות עם מחלת הסרטן או מכירים מי שזקוקים לסיוע כזה, כדאי לזכור את עזר מציון ואת שירותיה החשובים.

נגישות