חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פירות קיץ עסיסיים: איפה תשיגו פירות במחיר משתלם?

פירות קיץ עסיסיים

כאשר אתם חושבים על קיץ, סביר להניח כי אחד הדברים הראשונים שעולים לכם לראש הם כמובן פירות הקיץ שהופכים את התקופה החמה למפנקת ומרעננת במיוחד. במדינת ישראל הידועה בתוצרת החקלאית המשובחת שלה, פירות הקיץ נחשבים לאחד ממוצרי הגלם הנמכרים ביותר – ועדות לכך ניתן למצוא בזינוק המרשים שנרשם מזה שנים רבות במספר הרכישות של פירות דרך אפליקציות ייעודיות, רשתות השיווק ולאחרונה גם החקלאים שהחליטו להרים את הכפפה ולספק ללקוחות אפשרות לבצע רכישה של פירות במחיר משתלם. יחד עם זאת, ההוצאה הכספית על פירות היא גבוהה במיוחד בשל הביקוש ועל כן רבים ובוודאי גם אתם תוהים כיצד ניתן להוזיל את סל הרכישה. בדיוק לשם כך איגדנו בעבורכם את מיטב הטיפים, כל זאת מתוך מטרה כי גם אתם תוכלו למלא את המקרר בפירות טריים, בריאים ומרעננים. רגע לפני שנציג לכם את כל השיטות להשיג פירות במחיר טוב, בואו נבין מדוע הם חשובים לבריאות שלכם.

אורח חיים בריא – כך תעשו זאת באמצעות שילוב של פירות העונה

פירות הקיץ מהווים דרך מצוינת ליצירה של איכות חיים מאוזנת ובריאה, וזאת בשל הערכים התזונתיים הגבוהים המצויים בפירות. מאמר שיסביר לכם על כמה מהבריאים והשווים ביותר מהווה הזדמנות מצוינת להשיג פירות במחיר משתלם אבל גם פירות שיעניקו לכם את היכולת ליצור איזון תזונתי כמו גם רעננות שהיא מהותית דווקא בעונה הלוהטת. בתקופת הקיץ אנו חשופים לקרינת השמש אשר משפיעה באופן משמעותי על עור הפנים. מאחר ובפירות יש ריכוז גבוה מאוד של מים (אבטיח לדוגמה מורכב מ 90% מים) ניתן להעניק לעור בוסט של לחות כמו גם מראה חיוני וזוהר. זאת ועוד, מחקרים שנערכו בתחום הציגו ממצאים חד משמעיים לגבי הגנה מפני מחלות ודלקות, וזאת בזכות ליקופן שהוא פיגמנט המצוי בפירות כמו אשכולית אדומה.

מהם הפרמטרים שמשפיעים על המחיר של הפירות?

ראשית, המחיר של הפירות מושפע מהיצע ומביקוש. מזג האוויר הנעים בארץ מאפשר לגדל שורה ארוכה של פירות, אולם חלק מהפירות כמו למשל אננס הם פירות מורכבים מאוד לגידול ועל כן המחיר שלהם הוא גבוה. שנית, עלויות כוח האדם הכרוכות בטיפול ואריזה בפירות משפיעים גם הם על המחיר – פירות בשלים עולים יותר ועל כן כאשר אתם רוכשים את הפירות שלכם חשוב קודם כל לבצע השוואת מחירים בין הספקים כמו גם לוודא כי הפרי אותו אתם רוכשים אכן גדל בעונת הקיץ.

טיפים לרכישה משתלמת של פירות

השוואה

כפי שציינו, השוואה בין הספקים השונים היא חיונית לטובת רכישה משתלמת. שימו לב כי היום אפשר ואף רצוי להיעזר באתרי מדרג שבהם ניתן להקליד בקלות את הפרי אותו אתם מעוניינים לרכוש ולקבל הצעות מחיר ממגוון ספקים – החל מרשתות השיווק הגדולות ועד חנויות בוטיק.

הצטרפות לקבוצות רכישה

בשנים האחרונות הוקמו קבוצות רכישה המאפשרות לכם לבצע רכישה מרוכזת של פירות, ביחד עם אנשים נוספים. קבוצות אלו לרוב מתמקדות באזורי מגורים כך שאזור החלוקה של פירות הקיץ יהיה נוח ומהיר. על כן, מדובר בהזדמנות מעולה גם לחסוך בעלויות אבל גם להיחשף לספקים כמו חקלאיים שמעניקים מחירים מיוחדים כאשר מבצעים את הרכישה באופן מרוכז.

יציאה מאזור הנוחות

אם אתם גרים במרכזי הערים, זה הזמן לצאת מאזור הנוחות שלכם ולפנות לשווקים המרוחקים בפריפריה. שם תוכלו למצוא פירות משובחים במחירים מעולים, לעיתים אפילו בחצי מהמחיר.

לסיכום

רכישה של פירות קיץ היא הזדמנות מעולה לרענן את עצמכם אבל גם ליצור חיסכון כספי משמעותי, וזאת באמצעות של כללי צרכנות חכמה שתוביל בסופו של דבר ליצירה של סל קניות עשיר בפירות אבל חסכוני בכיס.

נגישות