חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לומדים מעבר לים? כך תמצאו עבודה בחו"ל

אם אתם עוברים ללמוד בחו"ל ומחפשים עבודה, אנחנו בטוחים שאתם יודעים שמדובר במשימה לא פשוטה בכלל. במאמר הזה ננסה להעניק לכם את הכלים למצוא עבודה בחו"ל בזמן הלימודים ולצלוח את המשימה הזו בשלום.

פונים לחברת השמה

הפעולה הראשונה שאנחנו ממליצים לכם לבצע היא לפנות לחברת השמה שבאמצעותה תוכלו לקבל סיוע בנושא מחברה מקצועית בתחום. לחברות השמה שמתעסקות עם מציאת משרות בחו"ל יש המון ערך מוסיף בנושא, הן יוכלו למצוא עבורכם את המשרה המתאימה ביותר ולא פחות חשוב מזה, לעזור לכם עם כל הבירוקרטיה שכרוכה במעבר ובעבודה שם. חברה כזו תוכל לספק לכם מעטפת שלימה שתסייע לכם לקחת את ההחלטה הנכונה עבורכם וכמובן לצלוח את המשימה הלא פשוטה של מציאת עבודה בחו"ל בשלום.

מדברים עם חברים שעברו לחו"ל

אם יש לכם חברים שכבר עשו את המהלך הזה ועברו לעבוד בחו"ל, אנחנו ממליצים לכם בחום להיעזר בהם. החברים שלכם יוכלו לתת לכם המון טיפים שיסייעו לכם לצלוח את המעבר הזה ויש מצב שאפילו יצליחו להשיג לכם עבודה שם. זה תמיד יותר קל לעבור לארץ זרה ולפגוש שם אנשים שאתם מכירים, הם יוכלו לעזור לכם להתאקלם הן מבחינת המגורים והמחייה והן מבחינת שוק העבודה במדינה. בקיצור, אנחנו ממליצים לכם לנצל את הקשרים שלכם, אתם לא מאמינים כמה זה יכול לעזור לכם להתאקלם כמו שצריך בחו"ל.

היעזרו ברשתות חברתיות

אולי אתם לא יודעים, אבל היום הכל קורה ברשתות החברתיות וכל המשרות החמות נמצאות שם. לכן, אנחנו ממליצים לכם להיכנס לפייסבוק ולחפש קבוצות שזה תחום העיסוק שלהן. בקבוצות הללו תוכלו להיחשף למשרות חמות בחו"ל וגם להתייעץ עם אנשים שכבר עובדים בחו"ל. מעבר לקבוצות הפייסבוק תוכלו גם להיעזר ברשתות חברתיות נוספות כמו טוויטר, לינקדאין ועוד. אגב, לינקדאין היא פלטפורמה מעולה לחיפוש עבודה ושם ממש תוכלו לבנות פרופיל עסקי משלכם ולאפשר למעסיקים בחו"ל לפנות אליכם. אנחנו ממליצים לכם ללמוד את הפלטפורמה הזו לעומק, תוכלו למצוא באמצעותה לא מעט משרות מעניינות לתקופת הלימודים.

לומדים מעבר לים? כך תמצאו עבודה בחו"ל

היעזרו במודעות דרושים

כן, ממש כמו שמחפשים עבודה בארץ, תוכלו להיעזר במודעות דרושים שמציעות עבודה בחו"ל. כיום תוכלו לעשות זאת באמצעות אתרים ישראלים שמפרסמים מודעות דרושים של מעסיקים בחו"ל. עם זאת, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לחפש בגוגל אתרים של חברות שממוקמות במדינה שאתם רוצים לעבוד בה ולשלוח קורות חיים באופן יזום. יש לא מעט חברות בין לאומיות שמפרסמות מודעות כלאה, רק חשוב לפני כן להכין קובץ קורות חיים מסודר באנגלית.

עובדים מרחוק בעבודה הנוכחית

היום, במיוחד בעידן של הקורונה, עבודה מרחוק הפכה לנפוצה מאד. כמעט אין חברה שלא מתירה לעובדים שלה לעבוד לפחות חלק מהזמן מהבית והאמת היא שזה הוכח כמהלך מוצלח מאד. במידה ואתם עובדים בחברה שכחלק מהמדיניות שלה היא מאפשרת עבודה מרחוק, בהחלט תוכלו להישאר לעבוד בה ולבצע את העבודה מהמדינה שאליה תעברו ללמוד. נכון, זה אולי קצת מאבד את האפקט של מציאת עבודה חדשה והיכרות עם אנשים חדשים ועם זאת, זה יספק לכם יציבות ואתם תוכלו להשקיע בלימודים בראש שקט. מה שכן, אתם צריכים לוודא שהעבודה הזו מתאימה לתקופת הלימודים ולא גוזלת יותר מידי זמן.

לסיכום

אין ספק שמציאת עבודה בחו"ל היא פרויקט מורכב שעשוי לגזול מכם לא מעט אנרגיות, אם תיישמו את הטיפים שהצגנו במאמר הזה, אנחנו בטוחים שתצליחו למצוא את העבודה הבאה שלכם מעבר לים.

נגישות