חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ספרים, אתרים, אולי לדבר עם הרב? מקורות מידע וקריאה לחוזרים בתשובה

יש אנשים שחווים רגע בחיים שבו הם מתחברים בצורה שונה לדת היהודית. זה יכול לקרות לכל אחד על רקע אירועים שונים בחיים, אך המשותף בכל המקרים האלו זה הרצון לדעת וללמוד עוד על הדת ועל אורחות החיים של בני ובנות ישראל שומרי המצוות. דווקא בעידן הזה של עודף המידע, נראה כי קשה למצוא מקורות מהימנים וטובים, ודווקא ריבוי הברירות הוא זה שגורם לקושי משמעותי. אם כך, אם גם אתם מתחילים להתקרב לדת ועושים תהליך של חזרה בתשובה, אנו רוצים להמליץ על כמה מקורות מידע נפלאים מהם תוכלו לשאוב הרבה ידע והכוונה.

 

מתחילים מהבסיס – חוק בישראל

כמעט בכל תהליך חזרה בתשובה שהוא, הצורך הראשון והחשוב ביותר הוא לחיות את החיים לפי ההלכה היהודית ולהכיר את המצוות השונות לצד האיסורים. אפשר תמיד ללמוד מחברים ומכרים, אבל קשה מאד להכיר הכול באופן הזה וחשוב למצוא לפחות מקור מידע אחד שהוא אמין ומפורט. הכרכים השונים של חוק לישראל עונים בדיוק על ההגדרה הזו ומביאים בצורה מדויקת וברורה את ההלכות השונות, האיסורים, המצוות ואורחות החיים של העם היהודי. אלו ספרים שתמיד טוב שיש בבית ואפשר למצוא אותם גם אצל אנשים שמנהלים אורח חיים דתי.

אתרי האינטרנט המובילים

שימו לב – לא כל מקור מידע ברשת הוא מקור מידע טוב לקבל ממנו מידע בתהליך של חזרה בתשובה. עם זאת, ברור שיש לא מעט מקורות טובים ובהחלט מומלצים ששווה להכיר. תוכלו למצוא אתרים נהדרים כמו אתר כיפה (שבו יש לא מעט מידע רלוונטי), אתר הידברות (שהוא אחד המקורות הוותיקים והמוצלחים ביותר לחוזרים בתשובה) או אתר משיב כהלכה (פרויקט אינטרנטי נפלא שבו אברכים עוסקים בנושאים חשובים ואפילו משיבים על שאלות של אנשים במהירות). בקיצור, אפשר בהחלט להיעזר באינטרנט רק צריך להכיר את האתרים האמינים באמת. אלו הן כמה דוגמאות ואפשר למצוא עוד כמה כאלו.

 

 

עשו לכם רב

זהו אחד הציוויים המוכרים ביותר כשמדובר על קבלת עול מצוות והתקרבות לדת, ואנשים דתיים מסתמכים ברוב המקרים על עמדתו של רב כזה או אחר שמספק הכוונה. חשוב למצוא רב שמתאים לכם ושאתם מתחברים לגישה שלו וצריך לזכור שיש הרבה רבנים עם הרבה גישות ותפיסות שונות. כשאתם מוצאים מישהו שאתם מתחברים אליו, תוכלו לשאול תמיד ולקבל תשובות ישירות לכל שאלה שעולה. כמו כן שווה לדעת שהרבה רבנים מעבירים שיעורים וקבוצות למידה ויש כאלו שאפילו עושים שיעורים מיוחדים לחוזרים בתשובה.

 

תוכנית הרדיו והיוטיוב של הרב שלום ארוש

הרב שלום ארוש הוא אחד מהחוזרים בתשובה הבולטים ביותר של תקופתנו. הוא החל להתקרב לדת בשנות העשרים לחייו ובמהרה הפך לאחת הדמויות החשובות ביותר של העולם הדתי בישראל ושל חסידות ברסלב בפרט. מאז ומתמיד הוא היה רב שפונה באופן מיוחד לחוזרים בתשובה והוא רואה בפעילות הזו שליחות של ממש. הרב מגיש מדי שבוע תכנית רדיו עם אשתו בנושאים שונים הפונה לחוזרים בתשובה וכן מעלה לייב ליוטיוב בכל שבוע. בשתי התכניות הגולשים והמאזינים יכולים לעלות לשידור, לשאול שאלות ולהשתתף.

 

לסיכום

אם כך, אפשר לראות שיש לא מעט אפשרויות ומקורות מידע טובים. עם הזמן תבינו בעצמכם אילו מקורות רלוונטיים יותר עבורכם ואילו פחות. מאחלים לכם בהצלחה בתהליך המרגש הזה – חזקו ואמצו!

נגישות