חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרכז גרנות מציגים: קירוב לבבות בחברה הישראלית

בישראל פועלים גופים רבים בתחומי ההתנדבות למיניהם, פעילויות צדקה שונות וכדומה. כל גוף כזה, מציב לעצמו מטרות כאלה ואחרות ומתמקד במיוחד בהן. מרכז גרנות היא עמותה רבת מטרות, אשר מתמקדת בעיקר בשני דברים: עידוד מעורבות חברתית בחברה הישראלית וכן קידום הקמת משרד ממשלתי לאיכות החברה. מה עוד מרכז גרנות מגדיר כפעילויות מרכזיות עבור גוף זה?

 

מרכז גרנות

מרכז גרנות הוקם על ידי המטפלת הזוגית צביה גרנות וכפי שציינו, הוא מקדם מטרות מסוגים רבים ומגוונים. זאת, כולל קידום אווירה סובלנית ומקבלת, קידום השיח החברתי, הכשרת מטפלים, קידום מערכות זוגיות בריאות וכן פעילויות חינוכיות שונות עבור בני נוער. ללא ספק, אלה כיוונים ורעיונות חברתיים רבים ומשמעותיים. כמו כן, מרכז גרנות פועל לשם הקמת "משרד ממשלתי לאיכות החברה", אשר יהיה באחריות שר, עם כל המשאבים הדרושים למשרד כזה מבחינת תקציב וכוח אדם. משרד זה, אמור בין השאר לקדם חוקים חדשים ולהיות מעורב בפעילות מערכת החינוך. בין המסרים שמרכז גרנות מקדם במסגרת פעילויותיו, נמצאים המסרים והרעיונות הבאים: להתאחד לשם החלפת אווירה עוינת ואלימה של "כל אחד למען עצמו", עם אווירה סובלנית ומקבלת. גישה של "אחד למען השני". הגעה לכל פינה בחברה, במטרה לעודד מעורבות חברתית וכן יצירת ערבות הדדית.

 

מעורבות חברתית במסגרת פעילות מרכז גרנות

מעורבות חברתית הוא נושא רחב וחשוב, שבו ניתן לפעול בדרכים רבות ואכן, יש בארץ עמותות רבות שמתמקדות בכך. בין פעילויות המרכז בו אנו עוסקים כעת, בולטות בהקשר אחריות חברתית בעיקר הפעילויות הבאות:

  • הכשרת מטפלים – הכשרה של אנשי ונשות מקצוע, במטרה להגיש סיוע, טיפולים ותמיכה, לקידום מגוון אוכלוסיות. עמותת מרכז גרנות מפעילה סדנאות בהן נלמדים כלים מתחומים שונים, כגון מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה ומדעי החברה.
  • חטיבת זוגיות ואהבה – חטיבה במסגרת מרכז גרנות, אשר יוצאת מנקודת הנחה שזוגיות ואהבה מספקות מפתח לקידום תקשורת בחברה. המרכז והמטפלים שהמרכז הכשיר לאורך השנים, מפעילים סדנאות בנושא זוגיות, עבור זוגות או עבור קבוצות. כמו כן, המרכז מציע מדריכים כתובים ומצולמים, אשר עוסקים בנושא זה מזוויות שונות.
  • חטיבת יחסים ותקשורת – קיום של פעילויות שונות בנושא יחסים ותקשורת, ימי עיון וסדנאות, כולל התעמקות בנושא של מצבי קונפליקט, גישור ויישוב סכסוכים ללא אלימות. המטרה היא לספק כלים לפיתוח שיח קשוב, סובלני ופתוח, לקדם קבלה של דעות אחרות וכדומה.
  • חטיבת אחריות חברתית – חטיבה של המרכז, אשר עוסקת בהענקת תווי אחריות חברתית ותעודות הוקרה לגופים שונים ולאנשים פרטיים, אשר לוקחים חלק בפעילות מרכז גרנות.

 

כיצד מרכז גרנות מקדם התנדבות?

התנדבות לסוגיה, בקרב אוכלוסיות שונות, היא פעילות בולטת במיוחד של עמותות באשר הן. מרכז גרנות עוסק גם בפעילויות התנדבות מסוגים שונים ולשם כך, המרכז מפעיל שתי חטיבות:

  • חטיבת דור העתיד – זו היא יוזמה של המרכז לשם קידום וארגון פעילויות התנדבות מסוגים שונים. המרכז מקיים ימי התנדבות, אשר במסגרתם הוא שולח קבוצות בני נוער לפעילויות התנדבות שונות. זאת, עבור נזקקים מסוגים שונים ובמצבים שונים של מצוקה, קשישים וילדים. פעילות זו מתקיימת בכל אזורי הארץ והיא מלווה במדריכים ואנשי מקצוע מטעם מרכז גרנות.
  • חטיבה למקרים מיוחדים – זו היא חטיבה של המרכז, אשר מיועדת לספק סיוע לאנשים ולמשפחות, אשר נמצאים במצבי משבר שונים. זאת, במקרים שבהם הם לא קיבלו מענה מגופים אחרים או מהרשויות למיניהן.

 

לסיכום

מי שמתעניין בנושאים אלה, עשוי למצוא עניין רב במרכז גרנות ובפעילויותיו.

נגישות