חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהי חשיבות השקיפות של העסק בפני הלקוח?

התנהלות עסקית מוצלחת נוגעת לתחומי רבים ומגוונים. בעלי עסק צריכים לדאוג שהמוצר או השירות שלהם ישביע את רצונותיהם של הלקוחות על הצד הטוב ביותר. בנוסף, הם צריכים להציע מחיר תחרותי אשר יאפשר לאותם לקוחות לרכוש את המוצרים או השירותים הללו. לאחר הרכישה, מגיע נושא האחריות והשירות. עסקים רבים מתקשים לעמוד בהבטחות השונות לגבי ההיצע שלהם ולכן הם מאבדים לקוחות חוזרים ואת ההכנסה החשובה מהם. במאמר הזה נעסוק בתחום שלם שהולך ותופס יותר ויותר תאוצה במודעות שלו הן בקרב לקוחות והן בקרב מנהלים ובעלי עסקים. נושא השקיפות הוא תחום רחב הכורך בתוכו אספקטים שונים. זהו נושא אשר חשוב מאד להיות ערים אליו ולדרך בה צריך לפעול בכדי להתאים את העסק שלכם לעולם המודרני ולדרישות של הלקוחות היום.

שקיפות כעסק – יחס הוגן לכל לקוח בכל סיטואציה

נושא השקיפות הוא אם כן רחב וכולל בתוכו כל מיני אלמנטים שונים. בגדול, מדובר על הדרך בה העסק מציג את עצמו, מציג את מה שהוא מציע ומציג את העובדים בו, הבעלים והמטרות השונות. כאשר לקוח מבצע רכישה, יש כמה דברים שחשוב לו לדעת, לפעמים אותם דברים לא צריכים אפילו להיות על המוצר עצמו אלא על דברים כמו ארץ הייצור או התרבות הארגונית. בואו נעבור על כמה מאפיינים של שקיפות והמקומות בהם היא באה לידי ביטוי:

מגבלות המוצר או השירות

על בית העסק להיות שקוף לגבי מגבלות שונות שיש למוצר או לשירות אותו הוא מוכר. אחת הדוגמאות הקלאסיות היא בעסקי תוספי המזון למשל. שקיפות אמיתית תכתיב תווית הגונה שלא מבטיחה כל מיני יתרונות בריאותיים שאינם הוכחו באופן מדעי. בתחום השירותים, שקיפות יכולה להתבטא בהבהרה מראש לגבי טיב בשירות, המגבלות במה שהוא יכול להשיג והמגבלות על האחריות. זה יכול להיות אצל המוסך או אצל המנתח הפלסטי, בשני המקרים שקיפות היא חלק חשוב מהמסר.

מהי חשיבות השקיפות של העסק בפני הלקוח?

אחריות תאגידית

צרכנים רבים רוצים לדעת שהעסק ממנו הם רוכשים עומד בתנאים שונים של התנהגות סביבתית, יחס לעובדים או אפילו שמירה על חוקים דתיים שונים כגול כשרות.

מקור המוצרים

שקיפות אומרת לעיתים קרובות מידע לגבי ארץ המוצא של המוצרים או אפילו ספקי המשנה. זה יכול להיות נכון לגבי פירות וירקות, שמן זית, צעצועים או כל מוצר אחר.

בעלי החברה

לפעמים, יש חברות אשר עושות מאמצים שונים להסתיר את הבעלות האמיתית עליהן. זה יכול להיות בגלל שהם מסתירים בעלות על ידי אדם לא אהוד, תאגיד לא אהוד או אפילו מדינה עוינת. שקיפות עסקית משמעה שיהיה קל ללקוח הממוצע לברר מי עומד מאחורי העסק ממנו הוא רוכש.

תנאים שונים

ברכישת מוצרים מורכבים כגון דירה או רכב, נדרשת שקיפות לגבי מה בדיוק מקבלים, מה משלמים ומה קורה אם צצות בעיות.

נגישות