חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סידור הבית: 5 שיטות שיעשו סוף לבלאגן

מי לא נתקל מידי פעם בבעיה של חפצים שונים שהולכים לאיבוד או חפצים אחרים אשר תקועים בכל מיני מקומות וסתם מבזבזים שטחי אחסון בבית שלנו? במשפחה בה יש כמה ילדים קטנים, זו יכולה להיות תופעה אשר מכבידה על החיים. ילד אשר מאבד צעצוע או דובי שאותו הוא אוהב, יכול לבכות למשך יום שלם. כאשר מטפלים בתינוק יש הרבה חפצים נחוצים אשר צריך למצוא בדיוק בזמן: מדחום תינוקות, כובע צמר לחורף או מוצץ חליפי. בכדי שגם אתם תוכלו למצוא את הדברים השונים בבית שלכם, ובכלל, בכדי שתוכלו לחיות ביותר סדר ופחות בלאגן, ריכזנו עבורכם כאן את חמשת הטיפים שהכי עוזרים ליצור בית מסודר שנעים להיות בו. בית כזה הוא בדרך כלל גם יותר נקי ומזמין, המשיכו לקרוא בדרך לבית מסודר משלכם:

אחריות לכל חפץ

זה רעיון ששווה להתעכב ולהסביר אותו. בכל משפחה, מצטברים חפצים שונים ומשונים. ברבות הימים, יש חפצים שפשוט לא שייכים לאף אחד או שאף אחד לא באמת משתמש בהם. חשוב לעבור מידי פעם על החפצים השונים ולשאול למי הם שייכים. לאחר שיש קשר בין האדם הספציפי לחפץ מסוים, ניתן לדרוש ממנו גם לסדר את אותו החפץ ולשמור אותו במקומו.

סידור הבית: 5 שיטות שיעשו סוף לבלאגן

הקפדה יומיומית

למרות שאפשר מידי פעם לסדר את כל הבית, הסוד לסדר ונקיון הוא הקפדה תמידית אחר החזרה של חפצים למקומם בסוף השימוש. זהו הרגל שטוב תעשו אם תקנו לילדים שלכם כבר מגיל צעיר. אם תשמרו על הכלל הזה, חצי מהעבודה כבר עשיתם. מוציאים ספר מהספריה? מחזירים את הקודם אליה. פושטים בגד? זורקים אותו ישר לכביסה וכו'.

מיון וזריקת חפצים

מידי פעם, צריך למיין חפצים ולבחון את נחיצותם לנו. יש חפצים רבים שפשוט מתגלגלים איתנו כבר שנים ולמעשה אנחנו לא ממש צריכים אותם. דוגמא לכך יהיו מצעים ישנים או כלי מטבח ללא שימוש. לפעמים קשה לזרוק דברים ישנים מסיבות כאלו או אחרות. המחיר שאנחנו משלמים על זה הוא יקר. כל חפץ נוסף ומיותר זה עוד חפץ שתופס מקום, עוד חפץ שצריך לסדר ועוד חפץ שצריך לנקות.

מועד קבוע לסדר

עשו לכם הרגל שבסוף היום ל אחד בבית משקיע כמה דקות לסדר. לקראת סוף השבוע, נניח ביום חמישי, כל אחד משקיע כחצי שעה לסידור החפצים שלו. ולבסוף, פעם בחודש, כל המשפחה משקיעה ביחד שעה לסידור וארגון של הבית.

השקיעו באמצעי אחסון

רוב הבתים יוכלו לשכלל את אמצעי האחסון שלהם. השקיעו בשידות וארונות חדישים ויפים. כאלו שיעשו לכם גם חשק להשתמש בהם ולהשאיר את הבית מסודר. קיימים כיום פתרונות אחסון חכמים לכל מיני סוגים שונים של ציוד: ספורט, כלי עבודה, בגדים ועוד. שווה מאד להיות מודע אליהם ולהשקיע בהם.

נגישות