חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כסף הוא הזהב החדש: איך לבחור סכו"ם לחג?

תקופת החגים הגיע ואיתה התחילו ההכנות המוכרות לארוחות החג, לפגישות המשפחתיות ולקניות השונות לאירועים הללו. כל חג הוא הזדמנות להתחדש בדברים יפים לבית. אפשר לרכוש ריהוט חדש, וילונות או אפילו לשפץ את הבית. במאמר הזה נרצה להתייחס לפרט קטן אבל כזה אשר יש ביכולתו לעשות שינוי ושדרוג של כל ארוחת חג באשר היא. אנחנו מדברים כמובן על מערכת סכו"ם אשר תתאים לחג.

התאמה של סכו"ם לצרכיכם

רכישה של סכו"ם חדש יכולה לשדרג כל שולחן חג. הסכו"ם איתו אנחנו משתמשים כבר מוכר לנו ואולי אפילו לאורחינו. שימוש במזלגות, סכינים, כפות וכו' חדשים, יהווה שינוי מעניין ואפילו נושא לשיחה מסביב לשולחן. בחירה של סכו"ם כיום יכולה להיות לא פשוטה בכלל. קיימים כל כך הרבה דגמים, צורות, חומרים ואפילו שילובים שונים. בואו נעבור על הקריטריונים השונים ונבין מה המשמעות שלהם:

כלים חד פעמיים או רב פעמיים?

הבחירה הראשונה שיש לעשות היא בין כלים לשימוש חוזר לבין כאלו שזורקים לאחר הארוחה. כלים חד פעמיים יהיו זולים יותר לרכישה כמובן. לטווח הארוך, דווקא תחסכו כסף באמצעות שימוש חוזר באותו הסכו"ם. קיימים כיום כלים חד פעמיים חגיגיים אשר מכבדים כל שולחן חג. יתרון גדול בהם הוא החיסכון העצום בזמן לאחר הסעודה – אין צורך לשטוף אותם.

כסף הוא הזהב החדש: איך לבחור סכו"ם לחג?

חומרים שונים

קיימים סכומ"מים העשויים מכסף וכאלו העשויים מפלדות שונות בציפויים שונים. אנחנו נמליץ להשקיע ולרכוש לפחות סכום מפלדה איכותית שלא מחלידה ושומרת על המראה שלה מבלי להישרט לאורך שנים. מי שרוצה להשקיע עוד יותר, יכול לרכוש סכו"ם מכסף אשר יכול להישאר למשך דורות במשפחה.

כמות היחידות השונות

הסכו"מים הבסיסיים מגיעים במערכות של שש יחידות. בשביל אירוח לחג, זה לא מספיק. ההמלצה היא לרכוש לפחות שניים עשר חלקים מכל סוג. זה ייתן לכם מענה לשולחן חג לא גדול, לפחות לסועדים המבוגרים. ניתן לרכוש גם שמונה עשרה יחידות ולהיות בטוח שיספיק. זכרו שסכו"ם טוב יכול להישאר איתכם שנים קדימה.

עיצוב

תתפלאו לשמוע אבל לעיצוב של הסכו"ם יש משמעות לא רק על המראה החיצוני ועל האסתטיקה. סכום טוב הוא כזה אשר נעים לאכול איתו. בנוסף, עיצוב הסכו"ם צריך להשתלב בעיצוב הכללי של הבית, של שולחן החג וגם להיות באופנה. כאשר אתם בוחרים את הסכו"ם, נסו לדמיין כיצד הוא ייראה אצלכם בבית. לעיתים קרובות מידי אנשים רוכשים סכו"ם אשר נראה יפה בתצוגה בחנות אבל כאשר הם מציבים אותו על השולחן בפינת האוכל שלהם, הם מתאכזבים וחבל. הכי טוב יהיה לדרוש שניתן יהיה להחזיר את הסכו"ם אם הוא לא מתאים מבחינת העיצוב. במקומות רבים יסכימו לכך בתנאי שלא השתמשתם בו כמובן.

נגישות