חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בודקים במחשבון הסולארי: האם מערכות סולאריות ביתיות ישתלמו לכם?

חשבונות החשמל הם חלק מהנטל הכספי הקבוע, גם בעסקים וגם בבתים פרטיים. לכן, ישנו עניין רב ומתמשך, בדרכים אשר מאפשרות לצמצם את גובה התשלום החודשי. אחת הדרכים המעניינות לתת לכך מענה, הוא נושא הפאנלים הסולאריים, אשר בולטים במיוחד בהקשר זה בשנים האחרונות. אז האם זה ישתלם לכם? ובאיזו מידה? יש שיטה מעניינת וזמינה, אשר בעזרתה תוכלו להעריך זאת במהירות.

האפשרויות הרבות והשורה התחתונה

אנרגיה סולארית היא עניין פשוט לכאורה, של לוח סולארי שמציבים מול השמש והוא מפיק חשמל. בפועל, הדברים מורכבים יותר. לרוב מתקינים את המערכת על גג. צורת הגג משפיעה על הכיוון שאליו יופנו הלוחות והוא משפיע על עוצמת השמש שניתן לקלוט. כמו כן, שטח הגג משפיע על שטח הפאנלים שניתן להציב בו, דבר שמשליך ישירות על כמות החשמל שניתן להפיק. בגג עשויים להיות גם גורמים, אשר מטילים צל על הלוחות הסולאריים. כך שהאפשרויות רבות והן משפיעות על השורה התחתונה. אך לפני שמתקינים מערכת סולארית, חיוני להבין האם היא משתלמת במקרה שלכם. מה עושים? המחשבון הסולארי מהווה כלי פשוט ויעיל, אשר יאפשר לכם לקבל הערכה ראשונית על שאלה זו. הוא אמנם לא תחליף לבדיקה יסודית של מומחים וחישוב שמותאם באופן המיטבי עבורכם, אך זהו בהחלט כלי שימוש, שייתן הערכה ראשונית טובה. כלומר סדרי גודל של הדברים ומושג ראשוני.

 

 

עוד על המחשבון

מחשבון מומלץ לנושא זה, זמין באתר חברת וולטה סולאר (Volta Solar). למעשה, אלה שני מחשבונים – האחד בגרסה לאנשים פרטיים והשני בגרסה לעסקים. בשני המחשבונים, תתבקשו להזין את המידע הרלבנטי לכם בשדות הבאים:

  • סוג גג – רעפים, שטוח או משולב. כן, ניתן להתקין מערכת סולארית גם על גג רעפים!
  • גודל גג משוער – היבט חשוב מאוד, שתלוי בשיקולים שלכם (ייתכן שתרצו להמשיך להשתמש בחלק מהגג למטרות אחרות).
  • כיוון הגג – דרום או דרום מערב או דרום מזרח או מערב / מזרח. היבט זה משמעותי מאוד, מבחינת היחס בין הלוחות הסולאריים לשמש בעונות השנה השונות.
  • הצללה – כאן תוכלו לבחור בין האפשרויות, שאין על הגג (ואולי על הפאנלים שיותקנו) הצללה, שיש מעט הצללה או שיש הרבה הצללה.

לאחר מכן תבקשו מהמחשבון לבצע את החישוב והוא יפיק עבורכם מידע על המערכת שתתאים לגג שלכם. הוא יציג בפניכם את גודל המערכת בקילוואט, את צפי ההכנסות ממנה ואת התשואה הצפויה.

מה מציעה וולטה סולאר?

אם תחליטו בעקבות השימוש במחשבון שהנושא נראה לכם משתלם, למי פונים כעת? וולטה סולאר היא מומחית מקומית לנושא זה, אשר אצלה תמצאו שירותי ייעוץ, תכנון, הקמה, תחזוקה ותפעול של מערכות סולאריות. זאת, על גגות של בתים פרטיים, מבנים מסחריים ומבני ציבור ובמגוון מודלי מימון, בהם מודל רכישה, מודל ליסינג או שותפות. אגב, באתר החברה תמצאו מידע שימושי רב בנושא זה, כולל לגבי היבטי משנה חשובים כגון הפאנלים הסולאריים, מימון המערכות הסולאריות, התקנת מערכת סולארית ועוד.

איך זה עובד?

עבור מי שלא מכיר מערכות אלה עדיין, תזכורת קצרה לגבי אופן פעולתן: לוחות סולאריים על הגג, מייצרים בשעות היום חשמל. מדובר על מתח ישר אשר מומר למתח חילופין ישראלי סטנדרטי, באמצעות ממיר שהוא חלק מהמערכת. כעת ניתן להשתמש במתח זה בזמן אמת. אם יש עודפים, ניתן להזרים אותם לרשת של חברת החשמל, תמורת 48 אג' שתקבלו עבור כל קוט"ש. במידה ואין בכלל חשמל מהמערכת הסולארית (בלילה), מקבלים את אספקת החשמל הרגילה מהמערכת של חברת החשמל.

לסיכום

אל תישארו באפלה. נסו את המחשבון וקבלו במהירות נקודת מוצא שימושית, לגבי האפשרות המעניינת והמשתלמת של התקנת לוחות סולאריים גם אצלכם.

נגישות