חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אבנר הייזלר מסביר לרוכשי הדירות: למה חשוב לעשות ביטוח משכנתא?

סוף סוף מצאתם את הבית המושלם? יש לו את מספר החדרים הנכון, חצר אחורית מקסימה והוא ממוקם בשכונה ידידותית. מרגש, נכון? אבל אז מגיעה ההבנה – המקדמה היא עצומה, וייתכן שלא חסכתם מספיק. ביטוח משכנתא אולי נשמע כמו עוד מונח בז'רגון הפיננסי, אבל במציאות, הוא משחק תפקיד מרכזי בסיוע לרבים להגשים את חלומם לבעלות על בית. לכן, אבנר הייזלר המומחה לביטוח מסביר את החשיבות של ביטוח משכנתא ומציע טיפים כדי להבטיח שאתם בוחרים נכון בכל הנוגע לדרך אל בית החלומות שלכם. שנתחיל?

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא, מסביר אבנר הייזלר, הוא סוג מסוים של פוליסת ביטוח המפצה מלווים או משקיעים על הפסדים עקב ברירת המחדל של הלוואת משכנתא. במילים פשוטות יותר, אם בעל הבית אינו מסוגל לעמוד בתשלומי המשכנתא שלו, ביטוח משכנתא יכול להתערב כדי לכסות עלויות אלה, ולהבטיח שהמלווה לא יסבול מאובדן מוחלט.

 

 

אילו יתרונות הוא נותן לבעלי בתים?

ביטוח משכנתא מעניק לבעלי הבתים כמה יתרונות. אבנר הייזלר מומחה לביטוח מפרט את היתרונות שהוא נותן, והם:

 • הקלה על בעלות בית: ביטוח משכנתא מאפשר לבעלי בתים פוטנציאליים רבים להבטיח משכנתא עם מקדמה קטנה יותר. בלי ביטוח זה, המלווים עשויים להסס להציע הלוואות לאנשים ללא מקדמה משמעותית שבדרך כלל היא 20% מערך הנכס. המקדמה יכולה להיות סכום משמעותי, ולהפוך את הבעלות על הבית לחלום לא מושג בשביל רבים. עם רשת הביטחון של ביטוח משכנתא, המלווים פתוחים יותר לאשר משכנתאות לאלה עם מקדמה קטנה יותר.
 • פוטנציאל לריביות נמוכות יותר: מכיוון שהסיכון למלווים מופחת עם ביטוח משכנתא, לעיתים הם עשויים להציע ריביות נוחות יותר למבוטחים. ההטבה הזו לא מובטחת, אבל היא אפשרות ששווה לבחון.
 • גמישות בתכנון פיננסי: ביטוח משכנתא מספק לבעלי בתים גמישות רבה יותר. בעקבות כך שלא צריך לחסוך מקדמה משמעותית, אנשים יכולים להקצות כספים למטרות פיננסיות משמעותיות אחרות או השקעות.

מהן ההטבות למלווים בביטוח משכנתא?

אבנר הייזלר מציין שביטוח המשכנתא נותן הטבות גם למלווים, והן:

 • הפחתת סיכון: היתרון העיקרי של ביטוח משכנתא למלווים הוא הסיכון המופחת להפסד כספי. אם בעלי הבית משתמטים מהתשלומים, הביטוח מבטיח שהמלווים עדיין יקבלו חלק מהסכום, אם לא את כל הסכום החייב.
 • יותר יכולת הלוואות: עם סיכונים מופחתים, מלווים יכולים לאשר יותר הלוואות. כך הם יכולים להוביל להגדלת העסקים ולשוק דיור חזק יותר.

טיפים לבחירת הפוליסה המתאימה ביותר

בחירת פוליסת ביטוח משכנתא נכונה היא קריטית לא פחות מהבנת חשיבותה. הינה כמה טיפים שמציע הייזלר המומחה לביטוח:

 • הכירו את הסוגים: ישנם בדרך כלל כמה סוגים עיקריים של ביטוח משכנתא. לדוגמה, ביטוח משכנתא פרטי להלוואות קונבנציונליות. הכירו את הניואנסים של כל אחד מהם כדי לקבוע מה מתאים יותר לצרכים שלכם.
 • השוו את התנאים: בדיוק כפי שהייתם משווים ריביות משכנתא, עשו זאת גם לגבי ביטוח משכנתא. ספקים שונים עשויים להציע תעריפים ותנאים שונים.
 • הבינו את מדיניות הביטולים: חלק מהפוליסות מאפשרות לבעלי בתים לבטל את ביטוח המשכנתא שלהם לאחר שהשיגו סכום מסוים של הון עצמי בביתם, בדרך כלל סביב 20%. דעו את התנאים מראש כדי שתוכלו לתכנן בהתאם.
 • בדקו את תהליך התביעות: במקרה הלא סביר שיש צורך להגיש תביעה, הבנת התהליך יכולה להועיל. הכרת השלבים המעורבים, התיעוד הנדרש ולוחות הזמנים הצפויים יכולה להפחית את הלחץ הפוטנציאלי בזמנים מאתגרים.
 • העריכו את סכומי הכיסוי: יש לוודא שסכום הכיסוי מספיק לכיסוי יתרת החוב של המשכנתא. אמנם, רוב הפוליסות נועדו לעשות זאת, אך תמיד כדאי לבדוק שוב.
 • הביאו בחשבון את עלויות הפרמיה: הפרמיות יכולות להיות בסכום קבוע או להשתנות בהתאם ליתרת החוב של המשכנתא שלכם. הבינו כיצד פרמיות אלה משתלבות בתקציב החודשי שלכם כדי להבטיח שתוכלו לעמוד בתשלומים לאורך כל תקופת ההלוואה.

לסיכום

בעיקרו של דבר, ביטוח משכנתא יכול להיות הגשר בין החלומות שלכם לבעלות על בית לבין המציאות של אתגרים פיננסיים. הביטוח הוא יותר מסתם עלות חודשית נוספת, הוא זרז המאפשר לבעלי בתים פוטנציאליים לרכוש בית בלי הנטל של מקדמה משמעותית. למלווים, זוהי רשת ביטחון שמבטיחה שהם יכולים לאשר בביטחון הלוואות נוספות ללא סיכון של חדלות פירעון. זכרו, ידע מעמיק על ביטוח משכנתא יכול להפוך את התהליך לחלק יותר ומושג. בעזרת הבנת המשמעות שלו ובחירת הפרמיה הנכונה, אתם לא רק מבטיחים משכנתא, אתם מחזקים את העתיד הכלכלי שלכם וסוללים את הדרך לבעלות על בית נטולת מתחים.

נגישות