חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מתחילים להתאמן: איך לבחור נעלי ריצה?

בשעה טובה החלטתם לעשות את הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות עבור עצמכם ולהתאמן? ובכן, אין ספק שמדובר על דבר חיובי שכן כושר גופני על בסיס קבוע עוזר לשמור על גוף בריא וחזק, מסייע מבחינה נפשית ועוזר לישון ולהקל על תופעות כמו חרדה ודיכאון וכמובן בונה במידה רבה את הדימוי העצמי. כמובן שלפני שאתם מתחילים להתאמן חשוב להכין את עצמכם כראוי, לבנות תכנית אימונים מקיפה שמתאימה לכם, להחליט על תזונה נכונה שתלווה אתכם וכמובן לרכוש ציוד מתאים שיעזור לכם להוציא יותר מהאימונים שאתם עושים. חשוב ללכת על ביגוד איכותי ועל ציוד נלווה טוב, ואם אתם מתכוונים גם לרוץ, פעילות גופנית בהחלט טובה ומומלצת חשוב גם לבחור נעלי ריצה נוחות ואיכותיות. אבל איך בוחרים בכלל נעלי ריצה? ובכן, חשוב כמובן למדוד ולנסות כמה סוגים שונים כדי להרגיש מה הכי מתאים לכם, והנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור נעלי ריצה טובות.

בדקו את כף הרגל

אם אתם מחפשים את המידע המקיף ביותר בנוגע לבחירת נעלי ריצה ונעלי ספורט שווה להיכנס לאתר מגה ספורט בו תוכלו למצוא את המידע החשוב ולהכיר כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת איך לבחור נעלי ריצה. השלב הראשון לפי האתר הזה הוא בדיקה מקיפה של כף הרגל לפני הבדיקה על מנת להבין איזה סוג רגל יש לנו ואיזה נעל ריצה תתאים לה. הבדיקה היא פשוטה ואפשר לעשות אותה בקלות בבית ואחריה ניתן להיעזר במוכרים בחנויות שונות כדי לחפש נעל שמתאימה לסוג הרגל.

סוג הריצה

ריצה זה כמובן מושג רחב ביותר – יש אנשים שרצים 2 קילומטר פעם או פעמיים ושבוע ואחרים שרצים 15 קילומטר בכל יום. מתוך כך חשוב לבחור נעל מתאימה כאשר ניתן למצוא מנעד רחב של דגמים, החל מנעליים לריצות קצרות וגם להליכות ועד לנעליים לאצנים מקצועיים, מתחרי איש הברזל ומרתוניסטים.

איפה אתם מתכוונים לרוץ?

עוד שאלה חשובה שתעזור לכם לבחור את הדגם שמתאים בדיוק לכם היא איפה בדיוק אתם מתכוונים לרוץ. כלומר, אם הריצה נעשית על משטח אספלט קשה או בשטח. כמובן שבכל מצב יש דגמים אחרים עם בולמי זעזועים מסוגים שונים ובחירה נכונה תעזור לכם לשפר את הביצועים. שימו לב שניתן למצוא גם סוגי נעלי ריצה שמתאימות באופן משולב לכמה משטחי ריצה שונים.

מתחילים להתאמן: איך לבחור נעלי ריצה?

סוג נעל ריצה

שימו לב שבאופן כללי ניתן לחלק את נעלי הריצה לשלושה סוגים מרכזיים וזה בהחלט יעזור לכם לבחור דגם מתאים יותר:

נעלי ריצה ניטרליות

מתאימות לרצים מנוסים בלבד עם שליטה גבוהה בקצב הריצה. שימו לב שאלו הן נעליים בכלות תמיכה מינימלית בכף הרגל בלבד.

נעלי ריצה יציבה

אלו הן נעליים בעלות תמיכה חזקה ומשמעותית יותר בכף הרגל, הן אוחזות אותה היטב ומעניקות גם אחיזה משמעותית יותר משטח הריצה. נעליים טובות למתחילים.

נעלי ריצה עם בקרת תנועה

נחשבות במידה רבה לדור הבא של נעלי הריצה. אלו הן נעליים כבדות וחזקות יחסית שמתאימות במיוחד למי שעבר פציעה בעבר ולאלו הרצים בתנאי שטח.

רכשו בחנויות המקצועיות

לסיכום אנו רוצים להמליץ בחום לרכוש נעלי ריצה רק בחנויות המקצועיות. בחירה של נעליים מתאימות תעזור לכם להפיק יותר מכל אימון שלכם ותוריד למינימום את הסיכון לפציעות אורטופדיות. היעזרו במומחים של חנויות הספורט המובילות ותוכלו למצוא נעליים שיתאימו לכם ולסגנון הריצה שאתם רגילים אליו. כמובן שחשוב ביותר למדוד ולנסות כמה סוגים לפני שבוחרים.

נגישות