חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בחירת קבלן בניין: ההחלטה החשובה שתקבע את עתיד פרויקט הבנייה שלכם

יוזמים פרויקט חדש ומחפשים את קבלן הבנייה שלכם? הגעתם למקום הנכון. בחירת קבלן בנייה יכולה להיות משימה לא פשוטה עבור רבים מאיתנו.

במאמר נציג טיפים לבחירת קבלן בנייה שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה. נעמוד על היתרים שצריכים להיות לקבלן בנייה, על ותק וחוות הדעת של לקוחות קודמים, נענה על השאלה אם ההצעת מחיר שקיבלנו הוגנת ועוד.

בחרו קבלן בנייה רשום בפנקס הקבלנים

ראשית קבלן בנייה צריך להיות רשום בפנקס הקבלנים. מה זה אומר בפועל? שמדובר בקבלן בנייה מסודר שביצע את כל הרישומים שלו כחוק ועובד תחת כל התקנים הדרושים. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לרשום בגוגל "פנקס הקבלנים" ולחפש שם את הקבלן שאתם רוצים לסגור איתו. אם הוא רשום שם, זה כבר אומר שאתם בחצי הדרך הנכונה. במידה ולא, המשיכו בחיפושים אחר קבלן בנייה אחר.

בחרו קבלן בנייה מקצועי

לפני שאתם ממהרים לבחור את קבלן הבנייה שלכם לבניית בית החלומות שלכם, אתם צריכים לוודא שמדובר בקבלן בנייה מקצועי שמאחוריו עומדת שורה ארוכה של לקוחות מרוצים מאוד. לכן, אנחנו ממליצים לכם לאסוף כמה שיותר המלצות על קבלן הבנייה ולדבר עם לקוחות קודמים שלו כדי להבין האם מדובר פה במישהו שאתם יכולים להרגיש רגועים לסגור איתו. שמעו את הביקורות וחוות הדעת של הלקוחות ואם אתם מרגישים שהם לא הכי ממליצים עליו, אל תסגרו איתו.

קראו חוות דעת וביקורות

אם אתם לא מצליחים להשיג קבלן בנייה דרך חברים או מכרים, זה הזמן לצאת לחיפושים בעצמכם. כיום יש לא מעט אתרים שמהווים אוטוריטה בתחום הבנייה, שדרכם אתם יכולים לבחור את קבלן הבנייה שלכם. קראו שם את חוות הדעת האמתיות של הלקוחות ובדקו האם הם ממליצים עליו. אם לא, המשיכו בחיפושים אחר קבלן בנייה אחר.

 

לכו לראות עבודות קודמות

אנחנו אומנם מדברים פה על בנייה של פרויקט חדש, אך מבחינתכם אנחנו מדברים על אומנות. בסופו של דבר אתם צריכים להתחבר לעבודה של קבלן הבנייה ואם תוכלו לראות בעיניים עבודות שהוא ביצע, זה יהיה מעולה. בסופו של דבר אין כמו מראה עיניים על מנת להתרשם מהעבודה של קבלן הבנייה.

בחרו קבלן בנייה מנוסה

פרויקט בנייה חדש זה לא משחק ילדים והדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה ליפול על קבלן לא מנוסה. לכן, אנחנו ממליצים לכם לבחור בקבלן בנייה מנוסה, כזה שיש לו המון שנות ניסיון בתחום בכלל, ובפרויקטים מהסוג שלכם בפרט. זכרו, מדובר בעבודה מורכבת והפרמטר של הניסיון הוא מאוד חשוב פה, אל תקלו בזה ראש.

קחו כמה הצעות מחיר

אל תמהרו לסגור עם קבלן הבניין הראשון שאתם מדברים איתו. קבעו פגישה עם כמה בעלי מקצוע, הזמינו אותם אליכם לשטח וקחו כמה הצעות מחיר. השוו בין ההצעות האלה ובדקו איזו מהם נראית לכם הכי מקצועית. הצעת המחיר צריכה לכלול את כל האלמנטים של העבודה, השלבים ולוחות הזמנים. אם אתם מקבלים הצעת מחיר לא מסודרת על תסגרו עם קבלן הבנייה.

בדקו שיש בניכם כימיה

בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר בתקשורת בין אישית. אם אתם מרגישים שאתם עומדים מול קבלן בנייה סובלני ורגוע, כזה שעונה לכם על כל השאלות ולא רק אומר ש"יהיה בסדר", בהחלט מומלץ להתקדם איתו. במידה ואתם עומדים מול קבלן בניה לחוץ שלא עונה על השאלות שלכם ורק אומר לכם "תסמכו עליי", הדליקו נורה אדומה וההמלצה שלנו היא לחשוב פעמיים אם לסגור איתו.

לסיכום

אין ספק שבחירת קבלן בנייה אמין, מנוסה ומקצועי היא משימה לא פשוטה בכלל. עם זאת, אם תיישמו את הטיפים שהצגנו במאמר זה, אנחנו בטוחים שתעשו את הבחירה הנכונה.

נגישות