חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תורמים לקהילה: עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה למשפחת אדרעי נותנת הכל למען החברה הישראלית

תרומה לקהילה היא בנפשם של בני משפחת אדרעי. האחים רפי, משה ואיל אדרעי נולדו וגדלו בעיר צפת והם חלק משושלת מפוארת בת 12 דורות. נסיבות החיים הקשות הובילו את האחים להקים את עמותת אחינועם שחרטה על דגלה לפעול למען החברה הישראלית, ובני הנוער באזורי הפריפריה בפרט. למעשה, העמותה ביחס לעמותות אחרות אינה מוכרת אולם היא זכתה לתהודה ציבורית נרחבת בעקבות פעילות ענפה שהתרחשה בזמן מגפת הקורונה ואשר במסגרתה חילקו אלפי מחשבים מחודשים וחדשים לנערים ונערות ממשפחות מעוטות יכולות. מדובר רק בדוגמה אחת מיני רבות לפעילות הענפה שאותה מקדמת העמותה מאז נוסדה, כל זאת כחלק מסיפור אישי ולא פשוט שבמסגרתו נאלצו בני המשפחה לעזוב את הלימודים ולסייע בכלכלת המשפחה, בעקבות בעיות כלכליות של אב המשפחה אחינועם. העמותה מהווה התגשמות חלום בעבור האחים שרואים בפעילות של העמותה כהגשמת חלום, בזכות היכולת לסייע לעתיד של החברה בישראל.

מהן הפעילויות המרכזיות של העמותה?

עמותת אחינועם פועלת במספר מישורים. רפי אדרעי מעמותת אחינועם סיפר בראיונות כי קידום של החברה הישראלית ובפרט בני הנוער מתבצע בעיקר בתחום החינוכי, אך גם הטכנולוגי. על כן, העמותה פועלת לקידום של מספר תוכניות, כאשר אחת מהתוכניות שזכו להצלחה הגדולה ביותר היא תוכנית לקידום של בני הנוער בני העדה האתיופית. במסגרת התוכנית מעודדים את בני הנוער לפתח כישורי מנהיגות לטובת הגדלת הסיכוי להשתלבות ביחידות קרביות ומבוקשות בצה"ל, מתוך הבנה כי ככל שאחוז הגיוס יעלה כך היכולת של אותם בני נוער להשתלב בחברה ואף לתרום עולה. בזכות התוכנית הצליחו להשתלב מעל ל 95% מהבוגרים במערך הצבאי, הן בתפקידים ביחידות מובחרות והן בתפקידי קצונה. בנוסף, העמותה מקדמת תוכנית ליווי ארוכת טווח המתרחשת בבתי ספר רבים, ובמסגרתה בני הנוער מקבלים ליווי אישי מצד מנטורים לטובת פיתוח של היכולות לטובת סיום הלימודים, השתלבות בצבא וכן קבלה לאקדמיה. הליווי אינו מסתיים רק בזה אלא העמותה מתמקדת גם בחלוקה של מלגות, כל זאת מתוך מטרה ליצור בעבור בני הנוער בישראל הזדמנות שווה שתוביל גם לפיתוח של מיומנות אישית שתוביל להגשמה עצמית, גם אם תנאי הפתיחה פחות טובים מאשר בני נוער שגרים באזור המרכז, כפי שמסביר רפי אדרעי מעמותת אחינועם.

 

תורמים לקהילה: עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה למשפחת אדרעי נותנת הכל למען החברה הישראלית

 

פעילות ענפה שזוכה גם לתמיכה מצד הרשויות

עדות להצלחה של העמותה ניתן למצוא בעידוד של הרשויות לקידום של פעילות העמותה, בעיקר בעיר צפת. העיר צפת היא העיר שבה נולדו וגדלו האחים רפי אדרעי, אייל אדרעי וכן משה אדרעי ועל כן בעיר הזו הצליחו לשפץ את הספרייה וכן לקדם את תחום החינוך המוזיקלי. לאור ההצלחה והתגובות האוהדות, התוכנית עתידה להמשיך גם לערים נוספות, כחלק מהבנה כי שיפוץ מבנים וכן התקדמות בתשתית היא זו שיכולה לסייע לאותם בני נוער להתמיד בלימודים כמו גם לייצר סביבת לימודים מפרה ובעלת פוטנציאל אדיר. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות הפעילות הענפה שזוכה גם לתמיכה מצד הרשויות וגם לתמיכה מצד המשפחות, כחלק מהבנה כי באמצעות שורת המתנדבים של העמותה וכן התוכניות ניתן להוביל ליצירה של שינוי ממשי בחברה הישראלית, ואצל בני הנוער אשר מהווים את דור העתיד.

לסיכום, הפעילות הענפה של עמותת אחינועם הצליחה להוביל ליצירת שינוי ממשי בחברה בישראל. אם גם אתם רוצים להצטרף לעשייה המבורכת, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי של עמותת אחינועם ובכך להצטרף למשפחה שפועלת בכל ימות השנה למען החברה הישראלית.

נגישות