חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לסובלים מפריצת דיסק: כך תבחרו את המזרן המתאים עבורכם

פריצת דיסק היא בעיה רפואית מוכרת ושכיחה המתרחשת בעקבות פגיעה במבנה האנטומי של הדיסקים הממוקמים בעמוד השדרה. למעשה, פציעה כזו היא בעלת השלכות משמעותיות על איכות החיים, מאחר והתסמינים של פריצת דיסק כוללים בין היתר חולשה של הגפיים, תחושת נימול או עקצוץ, כאבים בידיים כמו גם ברגליים וכן קושי לעמוד או לשבת לזמן ממושך. אם גם אתם סובלים מהבעיה הזו, חשוב לדעת כי למזרן שלכם יש חשיבות עצומה בכל הקשור להתמודדות עם התסמינים וכן שיפור ביכולת להירדם, ועל כן במדריך זה נציג בפניכם את כל המידע לגבי בחירה נכונה של מזרן אשר מתאים כמו כפפה ליד בעבור מבוגרים שסובלים מבעיה רפואית שמקשה מאוד על שגרת החיים. מוכנים? בואו נצא לדרך.

סוג המזרן

מאחר ורכישה של מזרן היא רכישה לטווח הרחוק, צריך לקחת בחשבון כי לסוג המזרן יש השפעה דרמטית הן על איכות השינה אבל גם העמידות. יש כמה אופציות לבחירת מזרן לפריצת דיסק ואשר כוללים סוגים שונים של מזרנים כמו  למשל: מזרן ספוג, מזרן ביצים, קפיצים וכן מזרן לטקס שנחשב לאחד מהפיתוחים החשובים ביותר של עולם המזרנים, ולא בכדי. מומלץ לבחור דווקא במזרן מסוג לטקס מאחר והוא מספק תמיכה מלאה לכל הגוף ובפרט לאזור הגב, כאשר היתרון הבולט שלו הוא העמידות הגבוהה לצד רמת אוורר מצוינת שהופכת אותו למזרן אידיאלי בעבור סובלים מפריצת דיסק.

דרגת הקושי

דרגת הקושי של המזרן מהווה פרמטר משמעותי שאליו צריך לשים דגש, וזאת בשל העובדה כי מומחים למערכת השלד ממליצים לרכוש מזרן קשה שיאפשר תמיכה מלאה בגב. מזרן רך מדי עשוי להוביל לכאבים שנגרמים כתוצאה משקיעה של הגוף בזמן השינה והקימה, ועל כן כאשר אתם בוחרים מזרן מומלץ לבחון היטב את דרגת הקושי, כל זאת מתוך מטרה לקבל החלטה נבונה המותאמת למצב של כאבי גב תחתון או פריצת דיסק.

גובה המזרן

רצוי לבצע רכישה של מזרן בגובה של 45 ס"מ מהרצפה לחלק העליון, מאחר ומזרן נמוך עשוי להוביל לכאבים קשים כאשר מתעוררים בבוקר או כאשר רוצים להיכנס למיטה, בעקבות הלחץ שמופעל על הדסקיות בגב. בנוסף, העדיפו שלא להוסיף למזרן שכבת ריפוד נוספת מאחר והיא עלולה להגביה את המזרן ובהתאם לכך להקשות עליכם, ועל כן כאשר בוחרים מזרן מומלץ להביא איתכם גם מטר כך שתוכלו למדוד בדיוק את הס"מ ובהתאם לכך להוביל לבחירה מוצלחת.

לסובלים מפריצת דיסק: כך תבחרו את המזרן המתאים עבורכם

בדיקת המזרן

מאחר ומדובר במזרן שצריך לשרת אתכם למשך שנים רבות, מומלץ לבצע את הרכישה דרך חברה מוכרת אשר מתמחה בתחום ומספקת אפשרות להתנסות. ההתנסות במזרן היא חשובה מאוד מאחר והיא זו שתקבע האם אכן מדובר במזרן שמתאים לכם, או שמא עדיף להחליף למזרן מסוג אחר. צריך לזכור כי בסופו של דבר לכל אחד ואחת מאיתנו יש צרכים שונים, ועל כן שכבו על המזרן למשך כרבע שעה עד עשרים דקות בכל יום, ושאלו את עצמכם כיצד אתם מרגישים, מתוך מטרה להוביל לבחירה מוצלחת.

לסיכום

בחירה של מזרן בעבור סובלים מכאבי גב ופריצת דסק עלולה להיראות מורכבת למדי, אולם בזכות הטיפים שאותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להשקיע את כספכם בחוכמה ובכך להוביל לא רק לשיפור ממשי בתחושה, אלא גם יכולת לזכות בשינה איכותית ומלאה, וזאת למרות הכאבים מהם אתם סובלים באופן קבוע כתוצאה מפריצת דיסק.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות