חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך סטודנטים יכולים לתרום לאיכות הסביבה?

אחד הנושאים אשר מעסיקים אותנו יותר ויותר כיום הוא הנושא הסביבתי. בין אם מדובר בבעיות סביבתיות ברמה המקומית או בהתחממות הגלובלית – יש לכולן השפעה על כל אחד ואחת מאיתנו. נושא הסביבה מעסיק רשויות ממשלתיות בראשן המשרד להגנת הסביבה או הרשויות המקומיות. חברות מסחריות רבות גם הן נרתמות למאמץ ומציעות תכניות שונות לצמצום פליטות, ניקוי הסביבה או חומרים חינוכיים לגבי ניצול יעיל של משאבים. נשאלת השאלה מה יכולים סטודנטים לעשות בנושא? סטודנטים רבים מרגישים שהיו רוצים לקחת יותר חלק בנסיון למצוא פתרונות לבעיה. כיום יש כמה דרכים בהן ניתן לפעול ולהשפיע בתור סטודנטים, בואו נבחן אותן:

התנדבות

סטודנטים רבים לא יכולים לתרום מכספם למטרות שונות וזה מובן בהחלט. תקופת הלימודים איננה מאפשרת הוצאות רבות. מה שכן ניתן לעשות הוא להתנדב בארגונים שונים למען מטרות סביבתיות. ניתן להתנדב בגרין פיס בפעילויות שונות כולל פעילויות התרמה. ניתן להתנדב בחברה להגנת הטבע או ברמה המקומית בכל מיני אגודות. אותה התנדבות לא רק שתהיה מספקת ברמה האישית, היא יכולה גם להועיל ולתת נסיון תעסוקתי בתחומים שונים כגון גיוס כספים, תקשורת, שיווק ואפילו ניהול צוותים.

ניקוי מרחבים ציבוריים

אפשר להתארגן עם כמה חברות וחברים ופשוט לצאת לשטח ולנקות אותו. תתפלאו לגלות כמה הרבה ניתן להשיג בכמה שעות מרוכזות של עבודה קשה. הפעילות יכולה להתבצע בחוף הים, בנחל או אפילו בפארקים או שכונות עירוניות. היא מאד פשוטה לתכנון, פשוט מגיעים עם שקיות אשפה גדולות, נעלי עבודה, כפפות והרבה מצב רוח טוב. את סיום הפעילות תוכלו לחגוג בפיקניק נחמד בשטח שניקתם.

איך סטודנטים יכולים לתרום לאיכות הסביבה?

עידוד לפעילות

לסטודנטים יש הרבה השפעה על אנשים אחרים. אחרי הכל, מדובר באנשים הכי חכמים ומבריקים שיש בחברה שלנו. בתור בעלי השפעה, תוכלו לעודד גם אחרים לצאת ולפעול. תוכלו לעודד אותם להשתתף בפעילויות שלכם או בפעילויות שונות המשלימות את מה שאתם עושים.

הסברה סביבתית

תחומי לימוד אקדמיים רבים הם בעלי נגיעה לסוגיות סביבתיות. לימודי רפואה למשל יכולים לתת לכם ידע לגבי השפעה של רעלים שונים על הגוף. לימודי גיאוגרפיה יכולים ללמד אתכם על השפעה של התחממות גלובלית על תהליכים גדולים. לימודי סוציולוגיה יתנו לכם כלים לפעולה רחבה של קבוצות גדולות. הנושא הסביבתי הוא רחב ביותר ומאפשר כמעט לכל סטודנט וסטודנטית להעביר את הידע שלהם הלאה לאנשים אחרים. זה יכול להיות בהרצאות, במאמרים או אפילו במיצגים אומנותיים שונים.

פיתוח אישי

לבסוף, תוכלו לבחור להקדיש את הקריירה שלכם לנושאים סביבתיים. תוכלו לבחור קורסים סביבתיים ולהתמחות בסוגיה ספציפית כלשהי. אולי אפילו להיות אלו אשר יביאו לסיומה של בעיה סביבתית חמורה. אפשרויות התעסוקה הן רבות וכוללות עמותות או אפילו חברות מסחריות שונות המחליטות ליזום פרוייקטים סביבתיים.

נגישות