חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

באים מוכנים: איך כדאי ללמוד למבחן התיאוריה?

מבחן התיאוריה הוא מבחן חשוב מאד והתוצאה בו תקבע האם תוכלו להוציא רישיון בזמן הקרוב או לא. מה זה מבחן תיאוריה, ממה הוא בנוי ומה הסוד להצלחה? כל התשובות במאמר הבא.

מה זה מבחן תיאוריה?

מבחן התיאוריה הוא מבחן רב בחירה, מבוסס מחשב. המבחן מורכב מ-50 שאלות, ועל 40 לענות נכון על מנת לעבור. מדובר למעשה במכלול של שאלות כדי לבדוק אם יש לכם את הידע וההבנה של חוקי הדרך ואפשר לשאול אותן בפורמטים שונים. על מנת לגשת למבחן הזה אתם צריכים להוציא טופס ירוק המוכיח שיש לכם הצהרת בריאות ואישור ממשרד הרישוי שיש לכם את הכשירות הרפואית לנהוג. באתר של אסק רלב"ד תוכלו למצוא את כל המידע שאתם צריכים על מבחני תיאוריה, מומלץ כמובן לקרוא כמה שיותר מידע בנושא, זה יסייע לכם להצליח ולהשיג תוצאות טובות על מנת לעבור את המבחן.

איך לומדים למבחן תיאוריה?

כיום יש מגוון רחב של אפליקציות שתוכלו להוריד לטלפון החכם שלכם, אפליקציות שממש מדמות את מבחן התיאוריה שתעברו בפועל. באמצעות אפליקציות אלה תוכלו כמובן גם לקרוא את כל החומר הדרוש לכם על מנת להצליח במבחן, כל זה בזמן הפנוי שלכם כשאתם גם כך נמצאים רוב הזמן מול המסך, דרך יעילה ומומלצת בהחלט.

בנוסף, כיום יש המון מכונים ייעודיים שתוכלו להירשם אליהם וללמוד באופן קבוצתי לתיאוריה. כשאתם לומדים בקבוצה אתם למעשה מייעלים את דרך הלמידה, שואלים ונשאלים שאלות שונות ומפרים האחד את השני. נכון, מדובר בהשקעה כספית לא קטנה, אך האמינו לנו שמדובר בשיטה יעילה מאד שכבר הוכיחה את עצמה לא פעם כשיטה מאד מוצלחת.

 

 

לא שוכחים לתרגל

בסופו של דבר זה לא משנה באיזו שיטה תבחרו ללמוד, הדבר החשוב באמת זה לתרגל את החומר הנלמד על מנת להגיע כמה שיותר מוכנים לבחינה. כיום ניתן להוריד סימולציה של מבחני דמה למחשב ולתרגל אחד לאחד את השאלות שהולכות להופיע במבחן בצורות שונות. באמצעות מבחני הדמה הללו תוכלו להבין היכן אתם עומדים, מה קצב ההתקדמות שלכם והאם אתם מוכנים או לא. בסופו של דבר זה המפתח להצלחה ואתם צריכים לנצל אותו עד תום.

במידה ואתם בוחרים שלא להירשם ולרכוש את מבחני הסימולציה הללו, אנחנו כמובן תמיד ממליצים ללמוד בקבוצה של חברים שגם לומדים לתיאוריה, זה יכול להיות מצוין. ככל שתלמדו עם יותר אנשים כך תדעו באמת מה הרמה שלכם ביחס אליהם וזה כמובן מהווה יתרון עצום לקראת המבחן הזה.

מה צריך להביא למבחן התיאוריה?

התכוננתם כמו שצריך, הכנתם הכל והנה מחר מגיע יום המבחן. על מנת להיבחן אתם צריכים להגיע עם תעודת זהות, טופס ירוק ולשלם אגרה על סך של 63 ₪ במקום עצמו. אנחנו ממליצים לכם להגיע מספיק זמן לפני המבחן בערך כחצי שעה. ככל שתהיו יותר רגועים כך הסיכוי שלכם להצליח במבחן עולה פלאים.

אם אתם מרגישים לחוצים באמצע המבחן או שאתם לא מצליחים לענות על שאלות שאתם יודעים שלמדתם את התשובות שלהן, אל תתביישו לעצור, לשתות מים ולהירגע. בסופו של דבר הכול בראש ואם תגיעו למבחן הזה רגועים מבחינה מנטלית אין שום סיבה שלא תצליחו ושלא תעברו אותו.

לסיכום

אין ספק שמבחן תיאוריה הוא מבחן חשוב מאד ואם אתם רוצים להצליח בו אתם צריכים להגיע אליו כמה שיותר מוכנים ולהשקיע גם בלימודים וגם בתרגול.

נגישות