חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל המידע תחת קורת גג אחת: המרכז להחזרי מס

אם אתם חושבים שאתם זכאים להחזר מס ולא בטוחים בכך, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נציג בפניכם את המרכז להחזרי מס, האתר שבאמצעותו תוכלו למצוא את כל המידע על החזרי מס תחת קורת גג אחת.

הכירו את המרכז להחזרי מס

המרכז להחזרי מס הוא אתר מיוחד שבאמצעותו אתם יכולים לבדוק אונליין אם אתם זכאים להחזרי מס. מעט מאד אנשים יודעים את זה אולי, אבל רובנו זכאים למאות שקלים של החזרי מס, לעיתים גם אלפי שקלים. כאן בדיוק נכנס לתמונה אתר המרכז להחזרי מס, הוא פורס בפניכם את כל הכלים הדרושים לכם על מנת לדעת האם אתם זכאים להחזרי מס ואם כן, בכמה מדובר.

מי זכאי להחזר מס?

מי שסכום השומה השנתי שלו נקבע גבוה ממה שהרוויח בפועל, זכאי בפועל להחזר מס לפי ההפרש בין מה ששילם בפועל לבין מה שהיה צריך לשלם. לפיכך, בכל מקרה, הזכאות להחזר מס נוצרת במידה וגובה ההכנסה השנתית משתנה במהלך השנה.

לדוגמה, עבודה רק בחודשים מסוימים בשנה, החלפת מקום עבודה במהלך השנה ושינויים בסכומי שכר עשויים לזכות בהנחה בארנונה. לעצמאים, יש סיבה נוספת שבגללה אתם עשויים להיות זכאים להחזר מס: ניכוי הוצאות חייבות במס מההכנסה השנתית שלכם.

מס הכנסה מאפשר ומכיר בכך שעצמאים רבים משתמשים בחלק ניכר מהכנסתם ברוטו כדי לייצר הכנסה נוספת להוצאות כגון ציוד מקצועי, דלק, ניהול משרדים וכו'. לפיכך, ניתן לנכות חלקית סכומים אלו מההכנסה ברוטו, ובכך להפחית את המיסוי.

 

 

איזו השוואת ביטוחים תוכלו לעשות באתר?

באתר יש את כל המידע שאתם צריכים בנוגע להחזרי מס. למשל, הר הביטוח שמאפשר לכם לגלות את כל הביטוחים על שמכם. הר הבריאות שמאפשר לכם לבדוק איפה נמצאים ביטוחי הבריאות שלכם והאם יש כפל ביטוחים, הר הכסף שיסייע לכם למצוא כספים אבודים, סימולטור החזרי מס, מידע מקצועי, סוגי החזרי מס ועוד. אחד מהכלים היותר חשובים של האתר הזה הוא סימולטור של החזרי מס, ששם תוכלו לראות ממש איזה החזר מגיע לכם לפי הנתונים שלכם, זה כמובן יתרון משמעותי.

איך מגישים בקשה להחזר מס?

על מנת להגיש בקשה להחזרי מס תצטרכו לעבור את השלבים הבאים:

טופס 135 – זהו הטופס הקשור לבקשת החזר מס, בו תידרשו לציין את כל הנסיבות בגינן אתם תובעים החזר מס. טופס זה רלוונטי לכל שנת מס שבגינה אתם מבקשים החזר, כך שאם הבקשה כוללת יותר משנה, יש להגיש טופס נפרד לכל שנה.

טופס 106 – זהו הטופס המפרט תשלומים וניכויים שנתיים עבור מקום העבודה. יש לצרף מידע רלוונטי לשנת המס אליה מתייחסת הבקשה

עותקים של צ'קים מבוטלים/טפסי הרשאה לניהול חשבון – מסמכים אלו מאמתים את פרטי חשבון הבנק שלך, כך שאם בקשתך תתקבל, ההחזר יועבר לאותו חשבון באופן מידי.

כל תיעוד המוכיח שאתה זכאי לאותו החזר – למשל הסכם של הועדה הרפואית של ביטוח לאומי לקביעת אחוזי נכות ועוד.

ככל שתצרפו יותר נתונים כך סביר להניח שהבקשה שלכם תתקבל, לכם אל תקלו ראש בתהליך הזה והשקיעו בו.

לסיכום

אם אתם רוצים לדעת אם מגיע לכם החזר מס ואתם לא בטוחים בזה, אנחנו ממליצים לכם להיכנס לאתר של המרכז להחזרי מס ולמצוא את כל המידע תחת קורת גג אחת.

נגישות