חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טסים לחו"ל? חשוב שתעשו ביטוח נסיעות

כיום ידוע שממש כפי שיש לרכוש כרטיס טיסה ולהכין מזוודה, כך גם חשוב לעשות ביטוח נסיעות. עם זאת, אם רק תתחילו לברר, תגלו שההיצע כה גדול, כך שקשה להבין מה נחוץ ומה מיותר, מה כדאי וכיצד ניתן למצוא את הביטוח המתאים ביותר נקודתית עבור הטיול שלכם. אז אם גם אתם סוף סוף זוכים להריח חו"ל ומבקשים להתארגן בהתאם, מוזמנים להיעזר במידע הבא – מוזמנים להבין כיצד עושים כיום ביטוח נסיעות לחו"ל, למה חשוב לעשות אותו, מפני מה הוא מכסה ואף מהו מחשבון ביטוח.

הצצה ראשונית לעלות הסופית

אם נתחיל מהשורה התחתונה, נציין שכיום ניתן להרכיב את הביטוח לחו"ל בהתאם לדרישה ולמאפיינים אישיים, כך שאין דבר כזה "מוצר מדף". מכאן שאם מבקשים להתחיל להבין מהן העלויות, טוב להיעזר במחשבון ביטוח נסיעות לחו"ל. מדובר בכלי מקוון ויעיל שמאפשר לקבל מושג ראשוני בתוך כמה שניות. פשוט ממלאים מהו היעד, מהי מטרת הטיול ומגוון פרמטרים מהותיים נוספים (כגון גיל, מצב רפואי, משך השהות וכדומה). באופן שכזה ניתן להבין מהי העלות הבסיסית, וכיצד מגוון פרמטרים משלימים משפיעים על המחיר.

מדוע ברור שעושים ביטוח נסיעות?

יש סיבה טובה שהרוב הגדול בוחר לעשות ביטוח נסיעות. לא לגמרי משוכנעים? תיקחו בחשבון שבחו"ל ביטוח הבריאות הממלכתי אינו בתוקף, ועל כן גם אם רק תידרשו לעבור טיפול רפואי פשוט, עשויים לגלות שההוצאות מאוד גבוהות. מעבר לכך, ביטוח נסיעות מאפשר לדעת שאתם מגובים עבור מגוון תרחישים, כולל חילוץ, גניבה של ציוד, אי הגעה של מזוודה לשדה התעופה, רכישת תרופות ללא מרשם, ביטול טיסה ברגע האחרון, קיצור טיסה, חבות כלפי צד שלישי (כולל נזקי גוף ורכוש) ועוד – תלוי מהם הסעיפים שהפוליסה מכסה. ראוי להבין שגם אם יקרה לכם רק דבר אחד מתוך אותה רשימה ארוכה של תקלות, עשויים להגיע להוצאות מאוד משמעותיות, ועל כן אם מבקשים ליהנות מהטיול ולא להיות עסוקים בהוצאות שאינן מתוכננות, בהחלט יש טעם לעשות ביטוח טיסות לחו"ל (לצד עלות שבקושי מורגשת).

 

 

התייחסות לנגיף הקורונה

התפרצות הקורונה שינתה לא מעט תרחישים, וביניהם גם את עולם הביטוחים לחו"ל. לא מעט אנשים רוכשים כרטיסי טיסה וברגע האחרון מגלים שהם נדרשים לבידוד ועל כן לא יכולים לעלות על הטיסה. לא מעט אנשים מגלים שהם נדרשים להאריך את השהות מעבר לתאריך הרצוי (בשל צורך בבידוד) וכדומה. פה ניתן למצוא מגוון הצעות, כולל הבדלים במחיר עבור מחוסנים או מחלימים, ואף כיסויים שנוגעים לביטול של רכבים שכורים, מלונות וכדומה. מכאן ממש כפי שברור שעושים ביטוח נסיעות שכולל שירותי חילוץ והצלה עבור טיול אתגרי, כך גם ברור שכיום לא רוכשים כרטיס טיסה מבלי לכלול כיסוי שמתייחס לאילוצי הקורונה.

נתונים משלימים שחשוב לקחת בחשבון

לסיכום נציין שעל מנת למצוא את הביטוח הנכון ביותר עבורכם, הכרחי לבחון היטב מהם הצרכים הייחודים וכמובן לערוך השוואה. עם זאת, כיוון שהשוואה עשויה להיות מתישה, טוב לדעת שמחשבון ביטוח עשוי לסייע, אך כמובן שגם פנייה אל סוכנות ביטוח מובילה. כאן נחדד שאין לבחור את הביטוח רק לפי המחיר הסופי, אלא גם בהתאם להיצע. מעבר לכך, הכרחי לוודא מראש שחברת הביטוח שאליה חוברים פועלת בצורה יעילה ונגישה ברגע האמת, כך שלא תחושו מרומים. מכאן שניתן להתחיל להשוות, לברר לגבי אמינות ולהתחיל להשקיע בלקרוא תגובות של לקוחות, אך גם ניתן להיכנס למוד של הטיול כבר מעתה – להפנות את משימת הבירור לגוף מקצועי!

נגישות