חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טוב למערכת החיסון ולראיית לילה תקינה: הכול על ויטמין A

ויטמין A הוא אחד מהוויטמינים החשובים ביותר לגוף האדם, וזאת בשל היותו ויטמין אשר מעורב בשורה ארוכה של תהליכים. למעשה, ויטמין זה אינו מיוצר באופן עצמאי על ידי גוף האדם, אלא ניתן לקבל אותו דרך צריכה של מזון מן החי המכיל את הוויטמין הזה לצד נטילה של תוסף תזונה שאחד מרכיביו הוא ויטמין A (המוכר גם בשם רטינול) מתוך מטרה לנצל את הרכיבים המצויים בו לטובת צמיחה והתפתחות תקינה, כולל תהליכים גופניים שבהם הוא מעורב. מה חשוב לדעת אודות הויטמין הזה? כל הפרטים בסקירה הבאה.

ויטמין A – כל מה שצריך לדעת

ויטמין זה הוא למעשה ויטמין כוהלי ועל כן הגוף לא יודע לייצר אותו באופן עצמאי, אלא רק באמצעות צריכה של מזון אותו הגוף אוגר. ויטמין a נמצא במזונות מגוונים כמו למשל גזר, בטטה, כבד בקר, ביצים, תרד, גבינת רוקפור, דלורית, טונה, פאפיה ועוד. בין שלל היתרונות אותם ניתן למנות בכל הקשור לצריכה של הויטמין הזה ניתן למנות בין היתר חיזוק של המערכת החיסונית, שיפור בריאות העיניים, האטת רדיקלים חופשיים, סיוע לטובת התמודדות עם בעיות עור כמו למשל אקנה לצד חיזוק העצמות, ציפורניים כמו גם שיער.

צריכה מספקת של הוויטמין הזה היא חיונית בעבור כל אדם השואף ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, וזאת בשל התפקיד אותו הוא ממלא לטובת תפקוד של מערכת החיסון כמו גם האיברים. מחסור בוויטמין הזה מגיע לידי ביטוי בראייה מטושטשת, כאבי ראש חזקים לצד היחלשות של השרירים, ועל כן חשוב מאוד להיות במעקב אצל הרופא ולבצע מעת לעת בדיקות דם, כל זאת מתוך מטרה להוביל לניצול מקסימלי של הוויטמין באמצעות שילוב של מזון מן החי לצד נטילה של תוסף תזונה שנחשב לפיתוח יוצא דופן בעולם הבריאות, ולא בכדי.

 

 

תוספי תזונה עם ריכוז גבוה של ויטמין A לטובת התגברות על מחסור

כפי שציינו, מחסור בוויטמין הזה עשוי להוביל לשלל תסמינים גופניים, ועל כן חשוב מאוד להיות במעקב ובהתאם לצורך לשלב בתפריט התזונה פירות קיץ כמו למשל אבטיח, מלון, אפרסק וענבים אשר מכילים ריכוז גבוה של הוויטמין הזה לצד רכישה של תוסף תזונה, כל זאת מתוך מטרה להוביל לניצול מקסימלי של היתרונות המיוחסים לו. יחד עם זאת, צריך לזכור כי צריכה מוגברת מדי של הוויטמין איננה מומלצת וזאת מאחר והוא נספג במהירות במעי, אולם לגוף קשה מאוד לסלק אותו, בעקבות אגירה של הגוף ועל כן כל נטילה של תוסף תזונה או הגברה של ריכוז של הויטמין הזה צריכה להתבצע בליווי אישי מצד הרופא המטפל, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך אשר תומך בבריאות, כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן אשר לוקח בחשבון את ההשפעות המיוחסות לתהליכים גופניים שבהם לוקח הוויטמין הזה כמו גם ויטמינים נוספים חלק פעיל.

ממלא תפקיד במגוון רחב של תהליכים

לוויטמין הזה מיוחסים שלל תפקידים – החל משמירה על על הבריאות העור, בריאות העיניים וכן בריאות מערכת החיסון ועד סיוע על תקינות של רקמות העור העדינות. מדובר בוויטמין אשר מורכב משלושה תצורות, כאשר התצורה המוכרת ביותר היא רטינול אותו גם ניתן ליטול באופן חיצוני, מתוך מטרה לשפר את מרקם עור הפנים. ברחבי הרשת ואצל חברות מובילות ניתן למצוא תוספי תזונה איכותיים המכילים ריכוז גבוה של מינרלים כמו גם ויטמנים, לטובת חיזוק הגוף ובהתאם לכך יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

לסיכום

ויטמין a הוא ויטמין חיוני לבריאות הגוף, בכל גיל – גם בקרב ילדים  וגם בקרב נשים בהריון. החלטה לגבי שינוי בתמהיל התזונה כמו גם נטילה של תוסף תזונה מסוג זה צריכה להתבצע בהתאם להוראות הרופא ועם שימת דגש על מינון מדויק, מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך הגנתי המבוסס על ויטמינים מסוג זה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות